Reklama
Reklama

Autor 02:51 Nowości sprzętowe

8000 dachów dla łodzi! Webasto przekonuje do siebie także na pełnym morzu

W kwietniu z linii produkcyjnej w Kampen w Holandii zjechał 8-tysięczny innowacyjny dach Webasto wykorzystywany na łodziach.

Światowy lider na rynku szyberdachów, dachów panoramicznych i dachów do kabrioletów, wyprodukował swój 8-tysięczny marynistyczny dach w fabryce w Kampen w Holandii.

Elektrycznie zasilany szyberdach serii 40 – będzie użytkowany na pokładzie Chaparral’s 317SSX. Dzięki swojej smukłej, niskoprofilowej konstrukcji, jest on szczególnie odpowiedni dla mniejszych jednostek. Jednocześnie, dzięki sprawdzonej jakości bezpiecznego szkła i wodoszczelności, dach jest wystarczająco wytrzymały, aby zapewnić niezbędną ochronę nawet przy sztormowej pogodzie.

Dach został w całości wyprodukowany, zmontowany, przetestowany i przygotowany do dostawy w stanie gotowym do montażu w fabryce w Kampen. Jubileuszowy egzemplarz, podobnie jak wszystkie inne, spełnia najwyższe standardy jakości Webasto. Proces produkcyjny od gięcia ramy, malowania, klejenia i utwardzania do pakowania kompletnego zestawu trwa średnio cztery tygodnie.

Jakość, która przekonuje

Montaż dachu przebiega szybko i łatwo. Elegancko komponuje się z designem łodzi i zapewnia więcej światła i świeżego powietrza pod pokładem powiedział Derek Cornelius, dyrektor ds. zakupów w firmie Chaparral. Webasto ma swoje korzenie w przemyśle motoryzacyjnym i jest jednym z 100 największych dostawców na świecie. Od 2004 r., segment marine firmy oferuje systemy dachowe, a także kompletne i zintegrowane rozwiązania optymalizujące komfort klimatyczny na pokładach statków i jachtów (systemy klimatyzacji i ogrzewania, bojlery, lodówki).

Rozszerzenie zakresu zastosowań z dróg na wodę jest naturalnym krokiem – podkreślił Martin de Waal z Webasto. –Podstawą sukcesu jest zaangażowanie naszych klientów. W nadchodzącym dziesięcioleciu będzie to naszą siłą napędową. Nasze innowacje stanowią odpowiedź na ich potrzeby. W tym procesie, nasza oferta rozwiązań sztywnych i miękkich dachów marine oraz systemów klimatyzacji stale się powiększa – dodał

* * *

O firmie Webasto:
Grupa Webasto jest globalnym partnerem dla niemal wszystkich producentów samochodów i należy do 100 największych dostawców w tym sektorze przemysłu. Portfolio produktów firmy obejmuje szeroką gamę systemów dachowych, grzewczych i chłodzących dla różnych typów pojazdów, a także systemy baterii i rozwiązania do ładowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz dodatkowe usługi związane z zarządzaniem komfortem termicznym i elektromobilnością. Wśród klientów Webasto są producenci samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i łodzi, a także dealerzy i klienci końcowi. Siedziba założonej w 1901 roku firmy znajduje się w Stockdorfie koło Monachium (Niemcy). Więcej informacji można znaleźć na stronie www.webasto-group.com

artykuł sponsorowany

(Visited 143 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 17 czerwca, 2021

Partnerzy serwisu

Zamknij