Reklama
Reklama

Autor 10:38 Nowości sprzętowe

Core Blocks ™: bloczki dobre na wszystko

Tytułowe hasło nie jest bezpodstawne – nowe bloczki Core słynnej australijskiej firmy Ronstan skonstruowano w taki sposób, by sprawdziły się zarówno na jachtach turystycznych, jak i regatowych, do praktycznie wszystkich zastosowań.

advertorial

Projektanci umiejętnie połączyli bowiem ich funkcjonalność, wydajność, wytrzymałość i… styl, co szczególnie dla armatorów nie jest bez znaczenia. Za wysoką sprawność bloczków odpowiada 2-stopniowy system łożyskowy, wdrożony przez Ronstana i zapewniający niskooporowe toczenie zarówno przy niewielkich, jak i granicznie wysokich obciążeniach.

Kluczowe są tutaj dwa rozwiązania: połączenie rolek z dwóch różnych materiałów: acetalu i odpowiedniego stopu aluminium, oraz takie ułożenie kulek oraz bieżni, aby działały jako łożysko oporowe pomiędzy rolką a policzkami. Same policzki bloczka, wykonanego także z wysokowytrzymałego stopu aluminium, oraz mocowana obrotowo głowica ze stali nierdzewnej są dopełnieniem wysokiej trwałości. Głowicę można blokować co 90 stopni.

Warto zwrócić uwagę także na wycięcia w policzkach, ułatwiające szybkie i sprawne spłukiwanie soli z bloczka, a także pogrubienie przy głowicy mające na celu wzmocnienie tej części bloczka i jednocześnie zabezpieczanie przez wciskaniem się linek o mniejszej średnicy.

Bloczki Core dostępne są także jako stojące z odpowiednio dopasowanym kołnierzem utrzymującym blok w pionie.

Więcej: https://ronstan.com/marine/coreblocks.asp

(Visited 139 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 10 marca, 2021

Partnerzy serwisu

Zamknij