Reklama

Autor 20:00 Promowane

DOMETIC: komfort i kontrola

Rynek stoczniowy projektuje i produkuje coraz więcej jednostek dla których rekomendowane są napędy o dużych mocach. Silniki są więc coraz cięższe i mocniejsze.

Artykuł sponsorowany

Wspomaganie kierownicy Dometic SeaStar jest rozwiązaniem dedykowanym właśnie do takich jachtów. Pozwala sterować większymi i szybszymi łodziami z takim samym komfortem i łatwością, jakiej można oczekiwać podczas prowadzenia samochodu. Urządzenie zalecane do każdej łodzi o mocy 200 KM i większej.

System wspomagania kierownicy Dometic SeaStar jest w pełni kompatybilny z systemem Dometic Power Purge i autopilotami i składa się z dwóch obwodów: ręcznego układu sterowania, który jest elementem sterującym, oraz hydraulicznej pompy wspomagania, która jest elementem roboczym. Pierwszy składa się z pompy sterowej z wewnętrznymi zaworami upustowymi i zwrotnymi oraz wbudowanym zbiornikiem. Układ zasilania to elektronicznie sterowana pompa hydrauliczna, która wzmacnia płyn przesyłany z pompy sterowej do cylindra sterującego, co znacznie ułatwia pracę za kierownicą. Niezwykle łatwa instalacja możliwa jest zarówno na ścianie jak i podłodze. System dodatkowo rozpoznaje automatycznie napięcie systemowe 12 lub 24 V

Firma SeaStar Solutions od ponad 75 lat poświęca się tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w segmencie MARINE, dzięki czemu stała się wiodącym i globalnym dostawcą systemów kontroli dla statków, systemów paliwowych i integracji systemów w przemyśle morskim.

(Visited 75 times, 1 visits today)
Last modified: 5 listopada, 2020
Reklama

Partnerzy serwisu

Zamknij