Reklama

Autor 20:00 Felietony, Strefa 77, Żeglarstwo

„Strefa 77”: Akademia, Micro i Jotki

Koniec roku to czas na podsumowania oraz wnioski, które pozwolą nam w dalszym ciągu budować coraz lepszy team oraz klub. 

Tekst  Piotr Tarnacki
Zdjęcia  materiały prasowe 77 Racing

Początek roku był dla mnie bardzo intensywny, ze względu na podejmowane decyzje dotyczące wyboru jachtów dla akademii żeglarskiej oraz planów regatowych. Wraz z moimi współpracownikami wybraliśmy jachty klasy J70, ze względu na ich wielką popularność oraz ich uniwersalne walory nautyczne. Ponadto dzięki współpracy z J-Boats zbudowaliśmy załogę wraz z Markiem Turkowskim, Kubą Padzikiem i Łukaszem Paszko, którą realizujemy plan startów w Barcelona Winter Series (styczeń-marzec) oraz w kilku dużych imprezach, m in. w słynnym Bold’or na jeziorze Genewskim.

Poprzedni rok miał być dla mnie kluczowym sezonem w klasie Micro, w której od 2020 roku walczymy o 10 tytuł mistrza świata. Nasze starania pokrzyżowała nam pandemia Covid-19. Mistrzostwa świata zostały odwołane! Cały sezon żeglowaliśmy sumiennie w nowym składzie z Kubą Padzikiem, a wysoko podniesiona przez rywali poprzeczka z załogą Piotra Mańczaka na czele, spowodowała, że była to niezwykle twarda walka o każdą pozycję w regatach Pucharu Polski. Punktem kulminacyjnym sezonu, były regaty Orlen Cup w Płocku, które dla klasy Micro były również mistrzostwami Polski. Mocno zdeterminowani i zmotywowani przystąpiliśmy do zmagań na Wiśle i ostatecznie wygrywaliśmy 5 z 6 wyścigów. To zwycięstwo było dla mnie bardzo ważne i cenne, reprezentując barwy naszego sponsora Energa Grupa Orlen, chcieliśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony na akwenie w Płocku.

Był to rok, w którym zapoczątkowałem w 77 Racing Młodzieżową Akademię Żeglarską. Projekt ten kiełkował w mojej głowie przez kilka lat. Wzorce podpatrywane we Francji i Wielkiej Brytanii, pozwoliły zarazić naszych partnerów do realizacji projektu dla młodzieży w wieku 15-20 lat. Energa, Roca, Miasto Gdańsk, GIWK czy Ford Polska to partnerzy, którzy nam zaufali i mam nadzieję, że w 2022 roku kolejna grupa młodzieży będzie żeglować na “Jotkach”.  Patrząc na ogromne zaangażowanie młodych żeglarzy regatowców, już widzę wśród nich przyszłych mistrzów i mam nadzieję, że już niedługo, nasz team zasili młodzież z Akademii…

Mistrzostwo Polski, realizacja Akademii Żeglarskiej oraz nowy team J70, to na pewno Nasz sukces, za który dziękuję całemu teamowi 77 Racing. Praca z Ewą, Pauliną, Kasią, Jurkiem, Samborem oraz z naszymi Partnerami, to wielki zaszczyt i wiem, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy!

Już za chwilę, w styczniu ruszamy do Barcelony na pierwsze treningi. Cieszę się, że jesteśmy zaszczepieni i pandemia nas nie zatrzyma, by realizować naszą pasję.

Trzymajcie kciuki za 77 Racing w sezonie 2022!

(Visited 236 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 31 stycznia, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij