Reklama
Reklama

Autor 02:12 Nowości sprzętowe

System łożyskowanych wózków listwowych grota

System łożyskowanych wózków listwowych grota

Zaprezentowany przez firmę Ronstan nowoczesny i innowacyjny system łożyskowanych kulkami wózków listwowych coraz częściej znajduje zastosowanie na masztach i grotach jachtów z żaglem pełnolistwowym. Wydajność i niezawodność tych systemów potwierdzona została już w licznych regatach, na jednostkach różnej wielkości.

Tekst i zdjęcia mat. firmowe Ronstan
artykuł sponsorowany

Ronstan stworzył te nowoczesne wózki w siedmiu różnych rozmiarach szyny, by można go było zastosować w jednostkach o praktycznie każdej wielkości – od ok. 10 m długości w górę – i dla niemal wszystkich kształtów żagla. Dla każdego zakresu wymiarów łodzi tworzone są dopasowane wielkościowo kompletne systemy łącznie z płytkami głowic grota i mocowaniem listew.

Dzięki opatentowanym złączom śrubowym szynę można łatwo zamontować do masztu zarówno aluminiowego, jak i węglowego, z likszparą lub bez, a wózki płynnie, cicho i bez oporów przemieszczają się po niej, tocząc się na łożyskach kulkowych po wyprofilowanych bieżniach. Nawet przy silnym wietrze refowanie żagla staje się dzięki nim znacznie prostsze, szybsze i tym samym bezpieczniejsze.

Więcej: https://ronstan.com/marine/sabattensystems.asp

(Visited 428 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 26 lutego, 2021

Partnerzy serwisu

Zamknij