Reklama

Autor 22:44 Nowości sprzętowe

Wyjątkowa współpraca: Webasto pomaga ratować życie!

Kanadyjska Straż Przybrzeżna polega na systemach grzewczych i klimatyzacyjnych od ekspertów w dziedzinie zarządzania komfortem termicznym.

Tekst i zdjęcia mat. pras. Webasto

Kiedy na morzu dochodzi do sytuacji kryzysowych, misje poszukiwawcze i ratownicze są często wyczerpujące i wymagające dla załogi. Musi ona ratować ofiary z wody, gasić pożary i poszukiwać zaginionych ludzi. W sytuacjach kryzysowych członkowie załóg jednostek pływających stają w obliczu ekstremalnych sytuacji, nie mając zbyt wiele czasu na przygotowanie. Operacje trwają często po kilka godzin, a załoga często znajduje się w rejonach o bardzo zróżnicowanych warunkach klimatycznych. Gdy statek jest targany zimnymi wiatrami sztormowymi lub gdy słońce sprowadza nieznośny skwar, systemy ogrzewania i klimatyzacji Webasto zapewniają odpowiedni komfort termiczny we wnętrzu jednostki zarówno ekipom ratunkowym, jak i ratowanym osobom.

Statki poszukiwawczo-ratownicze Kanadyjskiej Straży Przybrzeżnej wyposażone są w szereg produktów gwarantujących odpowiednie warunki termiczne. Centralny agregat chłodniczy zapewnia niezbędne chłodzenie. Innowacyjna jednostka klimatyzacyjna BlueCool serii C nie tylko chłodzi, ale może również dostarczać ciepło dzięki funkcji cyklu odwrotnego. Chiller połączony jest z wymiennikami ciepła BlueCool serii A, co umożliwia indywidualne sterowanie wymaganą mocą chłodniczą. Oznacza to, że jedna kabina może być ogrzewana, podczas gdy druga jest chłodzona. System dystrybucji skroplin Webasto Instant Drain zapewnia bezkropelkowe osuszanie powietrza, dzięki czemu załoga i pasażerowie mogą cieszyć się suchym powietrzem, które powszechnie uważane jest za przyjemniejsze.

Każdy statek wyposażony jest również w wodny agregat grzewczy Webasto. Zapewnia on przyjemne ciepło podczas niskich temperatur, dzięki czemu ratownicy nie przemarzają już na samym początku akcji i mogą się rozgrzać w razie potrzeby. Ponadto, wysoka temperatura jest kluczowym czynnikiem ratującym życie w leczeniu ofiar hipotermii. Systemy klimatyzacji i ogrzewania są przyjazne dla użytkownika i łatwe w instalacji. W porównaniu do swoich poprzedników, zapewniają one również lepszą wydajność przy mniejszym zużyciu energii. Pięć statków Kanadyjskiej Straży Przybrzeżnej zostało już w pełni wyposażonych, a pięć następnych jednostek czeka na swoją kolej.

“Doceniam podejście Webasto do tego projektu, od koncepcji po uruchomienie “, powiedział Dyrektor techniczny Chantier Naval Forillon, Jean-Daniel Minville, chwaląc pragmatyczną współpracę z Webasto. Heike Niehues, EVP Customized Solutions w Webasto, podkreśla znaczenie tego wyjątkowego partnerstwa: “Jesteśmy dumni, że Chantier Naval Forillon wybrał nasze produkty. Nasze rozwiązania są projektowane z myślą o zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa, a w tym przypadku to właśnie bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Cieszymy się, że możemy wspierać Kanadyjską Straż Przybrzeżną w jej działaniach i pomagać w ratowaniu życia.”

(Visited 100 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 21 lipca, 2021

Partnerzy serwisu

Zamknij