Reklama

Autor 05:44 Żeglarstwo

Druga edycja Polboat Yachting Festival: targowe święto w Gdyni

W niedzielne popołudnie 18 lipca zakończyła się druga edycja wystawy Polboat Yachting Festival. Podczas czterech dni targów w gdyńskiej marinie Yacht Park zaprezentowanych zostało ponad 60 jednostek, wśród których nie zabrakło ciekawych premier.

Tekst i zdjęcia Wojciech Barszczowski

Druga edycja Polboat Yachting Festival okazała się o 50 proc. większa niż ubiegłoroczna. Wówczas było to covidowe pospolite ruszenie branży, pokazano 40 jednostek. W tym roku było ich już ponad 60 – podsumował Sebastian Nietupski, prezes Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty, głównego organizatora imprezy.

Podobnie jak w ubiegłym roku wystawa Polboat nie była biletowana, ale pierwszeństwo wstępu na keje miały osoby, które wcześniej zapisały się na spotkania na wybranych jachtach. Jak podkreślają organizatorzy, z takiej formuły zadowoleni byli zarówno odwiedzający, jak i wystawcy, co potwierdza także tegoroczna frekwencja w marinie Yacht Park.

Targi jachtowe są wpisane w dziedzictwo branży. Staramy się stanąć na wysokości zadania i pomimo tych trudnych czasów zaprezentować klientom jednostki, które chcieliby dotknąć i przepłynąć się, zanim wydadzą na nie niemałe pieniądze – dodał.

Jachting doskonale wpisuje się w obecną sytuację dystansu społecznego. Ludzie zaczęli zwracać uwagę, że mogą spędzić ze sobą bezpiecznie czas nie w hotelu, a na jachcie.

Sebastian Nietupski, prezes Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty

Targowe premiery

Przy gdyńskiej marinie swoją ofertę zaprezentowały czołowe polskie stocznie: m.in. Sunreef, Galeon, Wave Catamarans, Northman, Delphia, Balt Yacht, Parker Poland, La Mare Houseboats, TES Yachts, Viko, Mazuria oraz przedstawiciele zagranicznych marek na polskim rynku – Dobre Jachty, Super Yachts, Eco Marine, Taurus Sea Power czy Yachts & Yachting.

Wśród ponad 60 jednostek, jakie podziwiać można było przy kejach Yacht Park nie zabrakło nowości. W trakcie czterech dni wystawy premiery miały jachty żaglowe i motorowe – Nimbus T8 i Flipper 900 DC, Maxus 34 (jego test niebawem na naszym portalu), Galeon 325 GTO, Saxdor 320, imponujący katamaran Wave 50 oraz niemal na samo zakończenie imprezy – Cranchi T 36 Crossover.

Nie tylko wystawa

Uzupełnienie targowej oferty to tradycyjnie już wydarzenia towarzyszące. Wśród gości, jacy pojawili się na scenie oraz stoisku nowezagle.pl byli m.in. nasi autorzy – Katarzyna Bruzda-Sinica i Marcin Sinica, których teksty znajdziecie >>>TUTAJ<<<

Ponownie Polboat Yachting Festival był również miejscem akcji społecznej #Zostań Wodniakiem. Jej celem jest popularyzacja sportów wodnych wśród osób, które do tej pory nie miały okazji spróbować tej formy rekreacji. Podczas targów chętni mogli bezpłatnie wypłynąć w rejs jachtem żaglowym lub łodzią motorową i przekonać się, jaką przyjemność daje uprawianie żeglarstwa.

W tym samym czasie w gdyńskim porcie trwał festiwal regatowy Gdynia Sailing Days, w którym uczestniczyło ponad 800 żeglarzy rywalizujących w 24 konkurencjach. – To efekt znakomitej współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego, Polboat i Urzędem Miasta Gdyni. Tego typu wspólne projekty mogą, powinny się rozwijać i będą się rozwijać, żeby promować sport i różne aktywności –podsumował prezes PZŻ Tomasz Chamera.

Druga edycja Polboat Yachting Festival
(Visited 258 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , Last modified: 6 sierpnia, 2021

Partnerzy serwisu

Zamknij