Reklama

Autor 03:06 Sport

Kolejne punkty w tegorocznym Pucharze Polski klasy 505 rozdane

W weekend 10-11.07.2021 roku, podczas LOTOS Nord Cup w Górkach Zachodnich, odbyły się trzecie regaty klasy 505 zaliczane do klasyfikacji MINUTOR Energia Puchar Polski 505. Warunki na gdańskim akwenie były wymagające, wiał silny i zmienny wiatr, który dostarczył załogom wiele pozytywnych emocji. W imprezie nie zabrakło sportowej rywalizacji i walki o punkty do samego końca.

Tekst i zdjęcia mat. pras. klasy 505

Tak jak przewidzieli organizatorzy, gościnna marina Galion Gdańsk i Yacht Klub Gdańsk została licznie wypełniona jachtami klasy 505. Na starcie pojawiło się ponad dwadzieścia załóg z całej Polski.

Bartosz Chroł, zeszłoroczny zdobywca Pucharu Polski, zapowiadał, że ma ambicję powtórzyć ten sukces. Wszystko jest możliwe, bo on i jego sternik Mateusz Jura, wracają z tych regat zwycięsko! Byli w czołówce pięciu najlepszych jachtów podczas wszystkich siedmiu wyścigów, z czego trzy wygrali, co dało im pierwsze miejsce w imprezie. Trzeba jednak podkreślić, że konkurencja nie spuszczała ich z oczu i to dosłownie. 505-tka sterowana przez Tomasza Brzozowskiego zdobyła zaledwie kilka punktów punkt mniej, dopływając do mety na 2. miejscu w 3 z 7 wyścigów i wygrywając jeden.

– Nie było to łatwe zwycięstwo – podkreślił Bartosz.  – Klasa świetnie się zaprezentowała, choć pierwszego dnia warunki były bardzo wymagające. Zmienny, południowy wiatr w granicach od 16 do 25 węzłów, duża fala. Stawka mocno się tasowała. Nie ukrywam, że jesteśmy
z Mateuszem entuzjastami szybkiej jazdy i dobrze czujemy się na wodzie, gdy mocno wieje – co widać po wynikach. W niedzielę warunki były łagodniejsze, a wyścigi dużo bardziej wyrównane. Konkurencja zaczęła na nas mocno napierać, dlatego dwa razy skończyliśmy poza pierwszą trójką. W czołówce pojawiły się też nowe załogi, co nas bardzo cieszy. Bo mocniejsza konkurencja oznacza więcej frajdy ze ścigania
– dodał.

Pełne wyniki na stronie https://int505.pl/regaty/archiwum/wyniki/

To już półmetek regat z cyklu MINUTOR Energia Puchar Polski 505. Przed żeglarzami jeszcze trzy imprezy w ramach Pucharu Polski, a także mistrzostwa świata na Bermudach.

Kolejne stracie pięcsetpiatkarzy już w sierpniu (6-8.08) w Ustce. Będą to regaty o tytuł Mistrza Polski. Czy załoga z Warszawy reprezentująca klub Sailing Legia w składzie Kuba Pawluk i Marcin Józefowski powtórzy zeszłoroczny sukces?

Zapraszamy wszystkich 505-tkarzy i kibiców do Ustki w sierpniu, a tych którzy zdecydują się kibicować zdalnie do obserwowania fanpage’a na facebooku Klasa505wPolsce, gdzie na bieżąco publikujemy aktualizacje i relacjonujemy wszystkie imprezy – komentuje Paweł Choroba, Prezes Stowarzyszenia Klasy 505.

RANKING PUCHARU POLSKI 505
Mimo tego, że załoga w składzie Tomasz Brzozowski i Pawel Choroba, zajęła 2. miejsce w tych regatach,nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej MINUTOR Energia Puchar Polski 505. Na drugie miejsce po ostatniej wygranej wskoczyli warszawiacy reprezentujący PSK 505 Mateusz Jura i Bartosz Chroł, wyprzedzając tym samym ekipę z Gdyni White Wood Sailing Team – Przemka Zagórskiego i Michała Olko. Trzecie miejsce bez zmian zajmują bracia Karol Milewski i Bartosz Milewski, reprezentujący Yacht Klub Stal Gdynia.

Ranking tegorocznego Pucharu Polski oraz kalendarz imprez dostępne są na stronie Polskiego Stowarzyszenia klasy 505.

(Visited 323 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 21 lipca, 2021

Partnerzy serwisu

Zamknij