Reklama
Reklama

Autor 17:40 Regaty

Mistrzowie Warszawy 2020 w klasach kabinowych wyłonieni

W dniach 5-6 września 2020 r. na wodach Jeziora Zegrzyńskiego, w oparciu o bazę szkoleniowo-regatową WOZŻ w Nieporęcie odbyły się Mistrzostwa Warszawy Jachtów Kabinowych. Regaty zaliczane były do Grand Prix Warszawy. 

Można sobie życzyć, by każdym następnym Mistrzostwom Warszawy Jachtów Kabinowych towarzyszyła taka pogoda jak w tym roku. W pierwszy weekend września ciepła i słońca nie brakowało, gorzej było z wiatrem zmiennym co do kierunku i siły (od 1 do 3 B). Wymarzone warunki do ścigania się. Jak zwykle też na wysokości zadania stanął organizator: Warszawsko – Mazowiecki Okręgowy Związek Żeglarski.

W klasie jachtów T2 można uznać, że konkurencja była, jak na regaty na Zalewie silna, bo zgłosiło się 7 jachtów. Tak samo licznie na starcie stawiły się Tanga 730. Finalnie o zwycięstwo w T2 konkurowały ze sobą złogi dwu moich jachtów: Focusa 730 WIR pod wodzą Maćka Kalinowskiego oraz nowego jachtu Jacka Kotkiewicza „Clipper” czyli Scandinavii-Skippi 650 cruiser (zdjęcia), nowego ale już niemłodego wiekiem mojego projektu, który powstał 15 lat temu. I tak się złożyło, że właśnie obydwa te jachty do końca walczyły o zwycięstwo w Mistrzostwach.

W tych słabo wiatrowych warunkach lepiej poradził sobie Jacek Kotkiewicz z Lucjanem Staszewskim na „Clipperze”, zdobywając tytuł Mistrza Warszawy. Gratulacje.

Dodajmy, że 3 miejsce wywalczyła załoga jeszcze starszej Sportiny 680. Jak więc widać konstrukcje sprzed dekad „nie rdzewieją”, z powodzeniem konkurując z najnowszymi.

W klasie Tango 730 nie było niespodzianek: jak zwykle wygrał Jacek Paluszkiewicz.

Pełne wyniki regat na stronie Warszawskiego Towarzystwa Regatowego: http://wtr.waw.pl/?page_id=947

Materiały prasowe JP Yachts Design

(Visited 33 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 27 września, 2020
Reklama

Partnerzy serwisu

Zamknij