Reklama
Reklama

Autor 23:08 Żeglarstwo

POLBOAT YACHTING FESTIVAL, Gdynia, 21-24.07.2022 MARINA YACHT PARK

Już za miesiąc odbędzie się trzecia edycja największej w Polsce wystawy jachtowej na wodzie. Najpiękniejsze jachty żaglowe, luksusowe łodzie motorowe, katamarany, houseboaty oraz skutery wodne przez cztery
dni można będzie oglądać w Gdyni, w jednej z najnowocześniejszych przystani jachtowych w Polsce – Marina Yacht Park należącej do Grupy PHN. Jachty i łodzie

Tekst i zdjęcia: Polska Izba Przemysłu Jachtowego

POLBOAT YACHTING FESTIVAL to wyjątkowa okazja do poznania aktualnej oferty polskich producentów i  dystrybutorów jednostek pływających oraz prezentacji walorów jachtów żaglowych, łodzi motorowych oraz sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku – na wodzie. Takiej listy Wystawców na jednej imprezie w Polsce jeszcze nigdy nie było! Nie zabraknie katamaranu Sunreef Yachts, na którym tradycyjnie odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy z udziałem ważnych osobowości z branży i administracji państwowej oraz lokalnej. Stocznia Galeon, światowy lider w kwestii innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, która w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia, zaprezentuje aż siedem różnych modeli luksusowych jachtów motorowych, w tym Galeon 375 GTO (światowa premiera). Stocznia Cobrey pokaże trzy modele, w tym swój największy jacht motorowy o długości 50 stóp, a debiutująca na gdyńskiej Wystawie stocznia Vulcan Yachts zaprezentuje niewiele mniejszą jednostkę JP 47. Z zagranicznych marek jednostek o długości ponad 10 m na Wystawie będą m.in. niemiecka Bavaria i włoskie RIO.  Nie zabraknie też uznanych i doświadczonych polskich stoczni Balt Yacht i Northman. Obie pokażą swoje kultowe modele – Suncamper 35 oraz Northman 1200, ale obie też zapowiadają premiery swoich nowych modeli. Houseboaty, cieszące się rosnącym zainteresowaniem zaprezentują dwie firmy – lider w produkcji domów na wodzie La Mare z Bydgoszczy oraz Nomadream, z nowoczesną i bardzo ciekawą jednostką Nomadream 1200 Double Decker. Zainteresowanym łodziami typu RIB, o swojej ofercie opowiedzą przedstawiciele, największego polskiego producenta w tej kategorii, firmy Sportis. Najliczniejszą grupą wystawców, zgodnie z pozycją europejskiego lidera Polski w produkcji tego typu jednostek, stanowić będą łodzie motorowe do 10 m., na czele z czterema modelami znanej na całym świecie stoczni Parker Poland. Wśród prestiżowych zagranicznych marek jak Windy, Flipper, Nimbus, Malibu, Alfastreet, Bayliner czy Saxdor (z których większość produkowana jest w polskich stoczniach), będą również polskie marki, w tym wiele młodych, ale z ogromnym potencjałem – Canna Boats, Mongird Yachts, Futuro Boats, Nautic Yachts czy VTS z napędem elektrycznym.

Zgodnie z ogólnoświatowym trendem, jachtów żaglowych będzie niewiele . Na ten moment zgłoszonych zostało 4 modeli Hanse, Dehler 42 oraz Jacht 2020 z gdyńskiej stoczni PRO AIR. Ponadto podczas Polboat Yachting Festival 2022 można będzie obejrzeć jacht S/Y Legia należący niegdyś do płk. Kuklińskiego oraz królewski jacht Norna VI.

Zagraniczne media

Podczas gdyńskiej wystawy zaprezentowany będzie kilkanaście premier jachtów i łodzi, co przyciąga zagraniczne media. Wśród zapowiedzianych dziennikarzy są przedstawiciele IBI Magazine, The Yacht Style, Barche, Boat International, The World Of Yachts and Boats, Nauticki Magazin, Asia Pacyfic Boating oraz Fragrant Harbour.

Wydarzenia

Pierwszego dnia Wystawy wręczone zostaną nagrody Prezydenta Miasta Gdyni – GDYNIA POLBOAT AWARDS. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszego jachtu żaglowego oraz łodzi motorowej spośród prezentowanych na POLBOAT YACHTING FESTIVAL. Decyzję podejmie Jury w składzie: Stanisław Iwiński – redaktor naczelny portalu yachtsmen.eu, Robert Błażejak – konstruktor i właściciel Błazejak Yacht Design oraz Jacek Centkowski – światowej sławy projektant i konstruktor jachtów. Statuetkę przygotował znany trójmiejski artysta rzeźbiarz Adam Stachowicz. Wręczenie nagród odbędzie się w gościnnych progach hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. Wieczór umili występ Olgi Barej, znanej z występów w programach X Factor, Szansa na Sukces czy The Voice of Poland. Po części oficjalnej rozpocznie się Inter Cars – Exide Cocktail Party. Drugiego dnia Wystawy w Super Yachts Club znajdującym się na terenie Mariny Yacht Park należącej do Grupy PHN planowany jest Yacht&Jazz Festival, a trzeciego dnia Galeon Yachts świętować będzie jubileusz 40-lecia.

POLBOAT YACHTING FESTIVAL, organizowany przez Polską Izbę Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty, jest imprezą niebiletowaną. Wstęp jest wolny, ale wejścia na jachty będą możliwe dla osób, które wcześniej umówią się na spotkanie z danym Wystawcą. W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, designerską odzież oraz oferty finansowania i ubezpieczenia łodzi. Na imprezie dodatkowo będzie można obejrzeć najnowsze modele kamperów, auta Mercedes-Benz od BMG Goworowski, ekskluzywne ubrania od Tailors Club lub odpocząć w specjalnej strefie relaksu województwa Pomorskiego.

Pokazy i spotkania

Podczas POLBOAT YACHTING FESTIVAL można także będzie za darmo obserwować pokazy we flyboardingu, na skuterach wodnych Sea-Doo, Hobie kayaks, Awake Jetboards oraz pokazy ratownictwa wodnego. Do tego będzie okazja spotkać wiele ciekawych postaci np. żeglarza Juranda Goszczyńskiego, który wygrał ostatnie regaty Setką przez Atlantyk czy słynnego kapitana Romana Paszke. Ale podczas Wydarzenia poruszane będą także inne ważne kwestie jak rozwój szkolnictwa zawodowego dla branży jachtowej na przykładzie Saxdor Academy, inwestowanie w jachty, systemy łączności, ESG w biznesie czy problem zanieczyszczenia oceanów. „ZostańWodniakiem” – darmowe rejsy dla odwiedzających

W weekend Organizatorzy zapraszają wszystkich gości odwiedzających POLBOAT YACHTING FESTIVAL, którzy dopiero chcieliby odkryć nową pasję i dołączyć do tysięcy osób spędzających czas na wodzie, do udziału w akcji „ZostańWodniakiem”, organizowanej wspólnie z Fundacją Aktywnie i Zdrowo oraz PRO AIR. Będzie to okazja do odbycia bezpłatnego rejsu jachtem żaglowym lub jednostką motorową i bliższego kontaktu z tą przyjemną formą rekreacji, zdobycia wstępnej edukacji oraz otrzymania kompleksowej informacji jak zacząć swoją przygodę na wodzie.

GDYNIA SAILING DAYS

W czasie trwania POLBOAT YACHTING FESTIVAL miłośnicy żeglarstwa sportowego będą mieli okazję obserwować zmagania w największej i jednej z najważniejszych imprez regatowych w Polsce – Gdynia Sailing Days. Impreza rozpoczyna się już 8 lipca i potrwa do 24 lipca 2022 r.

Organizatorem POLBOAT YACHTING FESTIVAL jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY (POLBOAT) Partnerem Strategicznym jest Marina Yacht Park należąca do Grupy PHN. Partnerami wydarzenia są: Miasto Gdynia, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Forum Gospodarki Morskiej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Mercedes-Benz BMG Goworowski, Tailors Club, Courtyard by Marriott, InterCars, Exide, Banglob, Taurus Sea Power, Sztorm Grupa, PRO AIRJacht2020 oraz Pomorskie i Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Patronat medialny sprawują: Forbes, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Trojmasto.pl, Dziennik Bałtycki, Nasze Miasto, Magazyn Pomorski, Radio Gdańsk, Magazyn Wiatr, NoweZagle.pl, Yachtsmen.eu, Jachting, Jachting Motorowy oraz Gospodarka Morka.pl

POLBOAT YACHTING FESTIVAL, Gdynia, 21-24.07.2022 r.

Więcej informacji: https://yachtingfestival.pl/

(Visited 1 009 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 7 lipca, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij