Reklama

Autor 01:02 Sport, Żeglarstwo

Puchar Polski Jachtów Kabinowych zaprasza na pokład!

Za kilka tygodni rozpocznie się 26. sezon Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Jeden z najbardziej znanych cyklów regat, rozgrywanych na akwenach całego kraju. W nadchodzącym sezonie PPJK wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem regatowym, bez potrzeby posiadania jachtu. Wystarczy nabyć bilet upoważniający do startu w jednej z załóg, aby wziąć udział w rywalizacji na najwyższym poziomie!

Tekst inf. pras. PPJK
zdjęcia
Natalia Sak/mat. pras. PPJK

PPJK to…

Cykl regat, którego podstawą są klasy T podzielone ze względu na długość kadłuba, powierzchnię ożaglowania oraz masę jachtu, na kategorie T1,T2 oraz T3. Regaty, podczas których rozgrywane są wyścigi w formacie flotowym, trwają z reguły 2 dni. Załogę jachtów stanowią najczęściej 3 osoby. Za miejsca zdobyte w eliminacjach, sternicy otrzymują punkty, dzięki którym tworzony jest ranking dla każdej z klas. Zdobycie czołowych miejsc w rankingu, upoważnia najlepsze załogi do startu w wielkim finale PPJK, który odbywa się na jednakowych dla wszystkich jachtach i wyłania zwycięzcę całego cyklu.

Bilet na regaty…

Podczas jednych regat eliminacyjnych staniesz się częścią jednej z załóg startującej w cyklu PPJK. Bilet będzie można nabyć na start w konkretnej załodze, gdzie wspólnie ze sternikiem ustalisz, na których regatach wystartujesz oraz jaka będzie Twoja rola na jachcie. Staniesz się pełnoprawnym członkiem załogi, poznasz zawodników oraz jachty startujące w regatach. Nabierzesz doświadczenia w regatach żeglarskich. Może w przyszłości samodzielnie lub z grupą znajomych rozpoczniesz starty w regatach.

Jak kupić bilet?

Bilety będą dostępne na aukcji w formie licytacji. Cena startowa udziału w jednych regatach będzie wynosiła 300 zł. Licytacja biletów zacznie się 29 marca, a całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc w powrocie na akweny regatowe Tomka Szychowiaka, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Wszystkie szczegóły oraz linki do aukcji będą wkrótce dostępne na stronie internetowej www.ppjk.pl oraz w mediach społecznościowych na profilu PPJK.

(Visited 901 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 1 kwietnia, 2021

Partnerzy serwisu

Zamknij