Reklama

Autor 15:19 Żeglarstwo

Targi “Venice Boat Show” po raz czwarty

Przed nami kolejna odsłona międzynarodowej wystawy jachtowej w Wenecji. W dniach 31.05–04.06 / 2023r. ,  w sercu morskiej potęgi Serenissimy, będziemy podziwiać jachty z całego świata. Od żaglowych klasyków po mega-jachty motorowe.

Tekst: Advertorial-Piotr Dalecki
Zdjęcia: Mat prasowe Venice Boat Show

Wystawa odbędzie się przy brzegach przepięknego kompleksu architektonicznego, nadającego wyjatkowej, historycznej oprawy temu wydarzeniu. Swoją obecność potwierdziły największe stocznie z wieloma światowymi premierami. Cieszy fakt, że pomimo rozsnącego ostatnimi laty trendu na korzyść jednostek motorowych, w Wenecji przybywa również żaglówek.

Widoczny i zrównoważony rozwój przemysłu jachtowego.

Wśród wielu prezentowanych nowości w tym roku, wyróżnia się zdecydowanie Superyacht DUCALE 120 ze stoczni Ocean King Shipyard z Chioggia. Imponująca, nowoczesna sylwetka jachtu o długości ponad 36 metrów i konfiguracją trzech pokładów robi wrażenie. Pełna wyporność i “bulwiasty” dziób. Stalowy kadłub i aluminiowa nadbudówka sprawiają, że DUCALE 120 zapewnia absolutną równowagę między obszarami zewnętrznych i wewnętrznych przestrzeni mieszkalnych. Również “SeaBubble” zdaje się być na skraju zrównoważonego rozwoju. Innowacyjny i hydrodynamiczny wodolot napędzany wodorem, łączy zaawansowaną sztuczną inteligencję z wiedzą mechaniczną, aby zapewnić wrażenia z podróży przy zmniejszonym wpływie na środowisko, zgodnie z mottem „Zero hałasu, zero fal, zero emisji”.

Nie same jachty

Oprócz pokazów łodzi na wodzie i na lądzie oraz stoisk firm związanych z szeroko pojętym przemysłem jachtowym, wystawa będzie bogata również w wiele okolicznościowych, dodatkowych wydarzeń. Pomieszczenia kompleksu staną sie bowiem sceną wielu konferencji i prelekcji tematycznych. Odbędą się  zawody sportowe, próby wodne i szereg innych zajęć rekreacyjnych.

Zgodnie z trendami ekologicznymi

Szczególny nacisk podczas targów w Wenecji zostanie położony na nowe silniki hybrydowe i elektryczne oraz najbardziej zaawansowane badania w dziedzinie poszanowania środowiska, a wszystko to w świetle kandydatury Wenecji na Światową Stolicę Zrównoważonego Rozwoju. Wśród spotkań, których nie można przegapić, znalazła się trzecia edycja e-regat, imprezy poświęconej łodziom elektrycznym, która obejmuje testy prędkości i zawody w manewrowaniu z udziałem międzynarodowych mistrzów. To także szczególna atrakcja tej wystawy.

Nie zabraknie również tradycyjnego weneckiego przemysłu stoczniowego oraz miejsca na prezentację wyników konkursu projektowego dotyczącego zrównoważonej żeglugi.
Weneckie targi zdają się na stałe juz gościć w kalendarzu najważniejszych wystaw jachtowych w Europie.

Polecamy i zapraszamy
www.salonenautico.venezia.it

(Visited 187 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 15 maja, 2023

Partnerzy serwisu

Zamknij