Reklama

Autor 17:37 Recenzje

Właśnie zdjąłem z półki: „Reeds. Oznakowanie nawigacyjne”

Wydawnictwo Alma-Press obdarowało żeglarzy pozycją niezbędną dla każdego nawigatora. „Oznakowanie nawigacyjne. Poradnik dla żeglarzy i motorowodniaków” Reedsa. Jego autorem jest Simon Jollands, który w bardzo przejrzysty sposób zgromadził w jednej książeczce niemal całą wiedzę o nawigacji, a przynajmniej te jej elementy, które dobrze jest mieć zawsze pod ręką.

Poszczególne rozdziały mówią same za siebie: Zapobieganie zderzeniom na morzu, Światła nawigacyjne, Znaki dzienne, Sygnały dźwiękowe i świetlne, Oznakowanie nawigacyjne i Światła.

Na koniec autor dodał jeszcze serię testów sprawdzających naszą wiedzę. W dodatku książka wyszła niemal jednocześnie z wydaniem brytyjskim. Warto mieć takie kompendium, kiedy nocą zobaczymy na morzu coś przypominającego bożenarodzeniową choinkę, a w stresie nie zawsze pamiętamy takie szczegóły z zakończonego wiele lat temu kursu.

W dodatku wymiary 10 x 16 cm pozwalają książeczce zmieścić się w każdym kąciku nawigacyjnym. W każdym razie ja swój redakcyjny egzemplarz zabieram na jacht.

Tekst i video Marek Zwierz

Simon Jollands
Reeds. Oznakowanie nawigacyjne. Poradnik dla żeglarzy i motorowodniaków
Tłumaczenie Marek Pankowiecki
Oficyna Wydawnicza Alma-Press, 2019
Str. 128, cena 30 zł

(Visited 130 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 8 października, 2020

Partnerzy serwisu

Zamknij