Reklama

Autor 01:26 Recenzje, Żeglarstwo

Właśnie zdjąłem z półki: przewodnik po portach Łotwy i Estonii

Właśnie zdjąłem z półki, a raczej z aplikacji pokazującej pliki pdf, rzecz bardzo przydatną na wakacjach na Bałtyku. Locyjkę „Sail in Estonia and Latvia” wydaną w ramach unijnego projektu East Baltic Coast. Ten pdf jest dostępny w Internecie, ale są też egzemplarze drukowane. Wydawnictwo jest w języku angielskim, ale najważniejsze informacje pokazane są według najlepszych zasad pisma obrazkowego.

Co znajdziemy w środku? Podstawowe informacje o krajach nadbałtyckich, generalne warunki meteorologiczne i nawigacyjne w tym rejonie Bałtyku, kilka słów o sąsiadach, ale najważniejsze zaczyna się od strony 18. To zbiór 75 opisów lokalnych portów i marin Łotwy i Estonii. Od tych najważniejszych jak Liepaja, Ventspils i mariny Zatoki Ryskiej, aż po Tallin i okolice, do granicy z Rosją włącznie.

Każdy port przedstawiony jest w ten sam sposób. Jest zdjęcie mariny, jest zdjęcie z drona całego portu i okolic, jest plan mariny z podejściem i, co równie ważne, piktogramami opisana jest cała infrastruktura. Całość uzupełniona jest tekstem z adresem, numerem telefonu i adresem mailowym, ewentualnie z adresem strony internetowej. Do tego opis podejścia do portu z podaniem odległości, głębokości i punktów charakterystycznych. Czegóż więcej potrzeba dla udanych bałtyckich wakacji?

Sail in Estonia and Latvia
eastbaltic.eu

Tekst i wideo Marek Zwierz

(Visited 97 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 19 lipca, 2021

Partnerzy serwisu

Zamknij