Reklama

Autor 09:57 Żeglarstwo

4. edycja POLBOAT YACHTING FESTIVAL 27-30 lipca 2023, Marina Yacht Park w Gdyni

Od 27 do 30 lipca b.r., w jednej z najnowocześniejszych przystani jachtowych w Polsce – w Marina Yacht Park należącej do Grupy PHN, już po raz czwarty można będzie oglądać najpiękniejsze jachty żaglowe i łodzie motorowe, w ramach największych targów na wodzie w tej części Europy – POLBOAT YACHTING FESTIVAL.

Tekst i zdjęcia: Mat Polboat

Polska jest europejską potęgą i światowym wiceliderem w budowie jachtów i łodzi. Nasze stocznie są nowoczesne, korzystają z najlepszych dostępnych technologii i materiałów. Jachty i łodzie produkowane w nich każdego roku nagradzane są za jakość i innowacyjność na najważniejszych międzynarodowych konkursach.

POLBOAT YACHTING FESTIVAL to wyjątkowa okazja dla polskich producentów i dystrybutorów jednostek pływających do prezentacji aktualnej oferty przemysłu jachtowego. W tym roku, oprócz firm znanych z poprzednich edycji, pojawi się wielu nowych Wystawców z ciekawą ofertą.

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy jachty i łodzie z czołowych polskich stoczni (udział zapowiedziały już m.in.: Sunreef Yachts, Galeon Yachts, Wave Catamarans, Parker Poland, Northman, Balt Yacht, Cobrey Yachts, Sportis, Techno Marine, Nautic Yachts, Vulcan Yachts, O’Boats, Mazuria, Go2Boat, Stillo Yachts, TJ Boats, Pro Air – Jacht 2020) oraz prestiżowe zagraniczne marki (m.in. Alphastreet, Bavaria, Jeanneau, Nimbus, Windy), z których wiele produkowanych jest w Polsce.

W tym roku na gdyńskiej wystawie ponownie będzie okazja obejrzeć wiele ciekawych premier, w tym kilka światowych. Ciekawie zapowiada się także rosnący z roku na rok segment łodzi elektrycznych. Nic więc dziwnego, że do organizatorów wpłynęło wiele akredytacji od zagranicznych dziennikarzy branżowych, m.in. jurorów „Best of Boats”.

Poza katamaranami, jachtami żaglowymi i łodziami motorowymi, na gdyńskiej Wystawie prezentowane będą również inne jednostki pływające – poduszkowce Airslide, skutery Sea Doo i Kawasaki, jetboardy Awake i Lampuga, a także pontony, kajaki oraz deski SUP. Każdy miłośnik sportów wodnych znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Ponadto w namiotach wystawienniczych ustawionych na nabrzeżu obecni będą przedstawiciele firm oferujących różnorodne akcesoria żeglarskie i sprzęt nawigacyjny.

Główną ideą przyświecającą organizacji POLBOAT YACHTING FESTIVAL jest popularyzacja sportów wodnych oraz umożliwienie oceny walorów jednostek pływających w ich naturalnym środowisku – na wodzie. Dlatego impreza jest niebiletowana, a program Wydarzenia obfitować będzie w pokazy sportów wodnych. Po raz kolejny można będzie podziwiać podniebne akrobacje mistrzowskiej ekipy z fly-board.pl, która w tym roku przygotowuje specjalny pokaz powietrznego tańca w parach mieszanych. Taurus Sea Power podobnie jak rok temu zapowiada pokazy skuterów Sea Doo, a Passionautica – desek Awake jetboards.

Ale wizyta na POLBOAT YACHTING FESTIVAL będzie dla odwiedzających także okazją do udziału w spotkaniach ze znakomitymi żeglarzami, a także zdobycia przydatnych informacji podczas paneli dyskusyjnych. W tym roku wyjątkowo interesująco zapowiada się debata z udziałem międzynarodowych ekspertów na temat przyszłości branży – napędów alternatywnych, elektryfikacji Mazur i innych polskich akwenów czy szlaków wodnych, a także zrównoważonego rozwoju polskich stoczni i recyclingu łodzi.

Na terenie imprezy planowana jest także strefa cateringowa oraz scena z muzyką live.

Ponadto w trakcie POLBOAT YACHTING FESTIVAL planowane jest z wręczenie Gdynia Polboat Awards – nagród pod Patronatem Prezydenta Gdyni dla najciekawszych jednostek prezentowanych na gdyńskiej Wystawie.

Organizatorzy szczególnie zapraszają wszystkich, którzy dopiero chcieliby odkryć nową pasję i dołączyć do tysięcy osób spędzających czas na wodzie, do odbycia bezpłatnego rejsu jachtem żaglowym lub jednostką motorową i bliższego kontaktu z tą przyjemną formą rekreacji.

Działanie to organizowane na POLBOAT YACHTING FESTIVAL w ramach akcji społecznej Zostań Wodniakiem, we współpracy z Fundacją Zdrowo i Aktywnie, da możliwość otrzymania kompleksowej informacji jak zacząć swoją przygodę na wodzie.

W czasie trwania POLBOAT YACHTING FESTIVAL miłośnicy żeglarstwa sportowego będą mieli także okazję obserwować zmagania w największej i jednej z najważniejszych imprez regatowych w Polsce – Gdynia Sailing Days (3-30.07.2023 r. – Marina Gdynia).

Organizatorem POLBOAT YACHTING FESTIVAL jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty (POLBOAT)

Partner Strategiczny: Marina Yacht Park należąca do Grupy PHN

Partnerami wydarzenia są: Miasto Gdynia – żeglarska stolica Polski, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Forum Gospodarki Morskiej, Mercedes – Benz BMG Goworowski, Yamaha Music Europe, Courtyard by Marriott, Nice To Fit You, Inter Cars Marine, Taurus Sea Power, Fundacja Aktywnie i Zdrowo, Grupa Igielski Ochrona

Patronat medialny: Forbes, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Trojmasto.pl, Dziennik Bałtycki, Nasze Miasto, Magazyn Pomorski, Radio Gdańsk, Magazyn Wiatr, NoweZagle.pl, Yachtsmen.eu, Jachting, Jachting Motorowy oraz GospodarkaMorska.pl

Więcej na www.yachtingfestival.pl

(Visited 573 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 1 czerwca, 2023

Partnerzy serwisu

Zamknij