Reklama

Autor 19:00 Żeglarstwo

Aktywnie od samego początku, czyli sezon żeglarski w Szczecinie rozpoczęty

Na to czekaliśmy wiele miesięcy. Szczecińskie mariny wypełniły się jednostkami, a kluby żeglarskie pieczołowicie pracują nad formami swoich zawodników. Po zeszłorocznych zawirowaniach pora na sezon, który zapowiada się bardzo obiecująco.

Pierwsze regaty już mamy za sobą. Na początek sezonu w ramach Regat o Puchar Magnolii na Zalewie Szczecińskim w szranki stanęły 24 jachty ze Szczecina, Stepnicy czy Kamienia Pomorskiego. Mimo trudnych warunków pogodowych i niskich temperatur atmosfera była naprawdę gorąca. Regaty zostały rozegrane w następujących klasach: ORC, KWR oraz OPEN I – do 8 m, OPEN II – od 8,01.

Tydzień później wielkiego ścigania mogli doświadczyć najmłodsi żeglarze. W ostatni weekend maja odbyły się flagowe szczecińskie Regaty o Puchar Dnia Dziecka. W regatach startowali zawodnicy m.in. z Kołobrzegu, Złocieńca, Poznania, Olsztyna, Dziwnowa, Goleniowa i Chojnic. Łącznie było ich 132. Przez dwa dni zorganizowano 6 wyścigów dla klasy Optimist, i 8 w klasie Laser oraz 29er.

Szczecińscy zawodnicy zdobyli już także punkty podczas regat m.in. w Pucku oraz Krynicy Morskiej. Pierwsze starty odbyły się już także w ramach Ekstraklasy Żeglarskiej.

Krótka chwila oddechu i już 11 czerwca szczecińscy uczniowie szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w Międzyszkolnych Regatach Powitania Lata. Zawody rozgrywane są w klasie Optymist w kategorii dziewcząt i chłopców. Tydzień później zostaną zorganizowane zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnościami. Zawodnicy będą ścigać się na jednostkach typu Hansa 303, w sobotę 19 czerwca.

Nie możemy nie wspomnieć o Polskiej Lidze Żeglarskiej, która zagości na wodach jeziora Dąbie w sierpniu. W ramach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej i I Ligii w szranki staną najlepsi zwodowi żeglarze w kraju. Na sportowe emocje możemy też liczyć w trakcie Polish Match Tour, które będą odbywać się w czerwcu i we wrześniu.

Już tradycją stały się regaty Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13. Podobnie jak w poprzednich latach do Szczecina pod koniec sierpnie zjadą się najlepsi „optimiściarze” w kraju, którzy będą walczyć o tytuł Mistrza lub Mistrzyni Polski PSKO do lat 13.

Informacje o żeglarskich wydarzeniach w Szczecinie można znaleźć na stronie https://sail.szczecin.eu/ oraz profilu https://www.facebook.com/SailSzczecin.

Poniżej pełny kalendarz tegorocznych regat:

  Powitanie Lata  11.06  Jezioro Dąbie
  Regaty osób z niepełnosprawnością  19-20.06  Jezioro Dąbie
  Szczecin Match Race  18-20.06  Jezioro Dąbie
  Regaty Kokosowe w Windsurfingu  17-18.07  Jezioro Dąbie
  Regaty Szczecin Fair Play  30.07- 01.08  Jezioro Dąbie
  Regaty klasy 2020  31.07-01.08  Jezioro Dąbie
  Mistrzostwa PSKO do lat 13  20-22.08  Jezioro Dąbie
  Summer Cup  21-22.08  Jezioro Dąbie
  1 Liga Żeglarska  7-8.08  Jezioro Dąbie
  Ekstraklasa Żeglarska  14-15.08  Jezioro Dąbie
  Mistrzostwa Polski Match Race  17-19.09  Jezioro Dąbie
  Finał Pucharu Polski klasy 505  25-26.09  Jezioro Dąbie
  Oderman Cup  9-10.10  Jezioro Dąbie
  Regaty Nadziej Sportu  16-17.10  Jezioro Dąbie

artykuł sponsorowany

(Visited 78 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 21 czerwca, 2021

Partnerzy serwisu

Zamknij