Reklama

Autor 13:23 Żeglarstwo

Zlot żaglowców The Tall Ships Races 2021 odwołany!

Zlot żaglowców odwołany

Sail Training International, organizator The Tall Ships Races, po konsultacji z miastami-gospodarzami podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji regat i przeniesieniu jej na rok 2024. Szczecin nie będzie zatem gościł w sierpniu finału imprezy, choć nie oznacza to, że przy Wałach Chrobrego nie odbędzie się zlot żaglowców…

Tekst Wojciech Barszczowski

Początkowo regaty The Tall Ships Races 2021 miały rozpocząć 30 czerwca w Kłajpedzie, a zakończyć wielkim finałem w Szczecinie w dniach 31 lipca – 3 sierpnia.

Pod koniec kwietnia, ze względu na sytuację epidemiologiczną, z udziału w imprezie zaczęły wycofywać się kolejne jednostki, m.in. “Generał Zaruski”, a także żaglowce z Francji, Belgii i Holandii. Jak informuje portal zaglowce.info, ogólna liczba jednostek zgłoszonych we wszystkich klasach spadła do zaledwie 30…

28 maja z organizacji jednego z etapów TTSR wycofało się Turku. Dzień później taką samą decyzję podjęło Mariehamn. Organizatorzy rozważali jeszcze przeprowadzenie imprezy w trzech pozostałych miastach – Kłajpedzie, Tallinie i Szczecinie. Ostatecznie jednak podjęli decyzję o przeniesieniu regat na 2024 rok.

Według nieoficjalnych informacji, na Litwie, w Estonii i Szczecinie mogą w tym roku odbyć się zloty żaglowców. Nie będą to jednak imprezy pod szyldem The Tall Ships Races 2021. Nie wiadomo też, w jakiej formie miałyby się odbyć oraz które jednostki zdecydują się wziąć w nich udział.

(Visited 2 632 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 21 czerwca, 2021

Partnerzy serwisu

Zamknij