Autor 02:53 Sport

Doskonała frekwencja na regatach w Pucku

Na starcie regat o Puchar Puckiego Klubu Żeglarskiego Na Fali stanęło blisko 170 żeglarzy walczących w klasach Techno oraz Open Foil Racing. W Pucku dopisała nie tylko frekwencja, ale również pogoda. Zawodnicy przez trzy dni regat mieli doskonałe warunki do żeglugi, nawet z przewagą wiatrów silnych.

Najliczniej obsadzona była klasa Open Foil Racing, która po raz kolejny pokazała swój ogromny potencjał. Organizatorom w ciągu trzech dni udało się rozegrać 16 wyścigów.

I tym razem regaty zdominował Przemysław Miarczyński, który tylko dwukrotnie na mecie oglądał plecy rywali. Drugie miejsce pewnie wywalczył Australijczyk Steve Allen. Na kolejnych pozycjach uplasowali się nasi kadrowicze: Michał Polak i Radosław Furmański. Dobrze żeglował również Bartek Kwiek, który aż czterokrotnie finiszował drugi. Niestety absencja w piątkowych wyścigach spowodowała, że ostatecznie zajął 11. miejsce.

Liczna stawka żeglarzy była również we wszystkich czterech klasach Techno. Na starcie 7.8 było 35 zawodników. Połowę wyścigów wygrał Michał Lis, który pewnie wygrał klasyfikację generalną, podobnie jak Ola Wasiewicz wśród kobiet. Zacięta walka o pierwsze miejsce była w klasie 6.8. Tutaj dwóch zawodników z Poznania walczyło ze sobą do ostatniego wyścigu. Zwyciężył Amadeusz Stoiński. W rywalizacji dziewcząt triumfowała Maria Rudowicz. W klasie 5.8 wygrał Jakub Guźlecki, w ubiegłym roku startujący jeszcze na żaglu 4.0, oraz Alicja Koczorowska.

Bardzo dobrą frekwencję miały regaty o Puchar Małych Żagli, gdzie najmłodsi żeglarze rywalizowali na żaglach 4.0. Zmagania w tej grupie były bardzo wyrównane. Ostatecznie zwyciężył Jeremiasz Augustowski, wyprzedzając Leonarda Krzemienia oraz Olafa Podbielskiego. Najlepsza z dziewcząt Nemi Anusiewicz-Gosk była 5. w stawce 41 młodych żeglarzy.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe, Rafał Czepułkowski – FotoSurf