Reklama
Reklama

Autor 12:00 Żeglarstwo

Festiwal Wisły 2022

Największy w Polsce zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych, szósta edycja kultowej
imprezy – 12-13 sierpnia jesteśmy we Włocławku oraz 14 -15 sierpnia w Toruniu.

Materiały organizatora

Festiwal Wisły jest festiwalem płynącym, pokazującym piękno, charakter Królowej Rzek oraz tradycję żeglugi rzecznej. Prezentuje tradycyjne łodzie i statki rzeczne, nadwiślańską kulturę, rzemiosło, sięga od historii, przez muzykę, po kulinaria – a wszystko to pod hasłem “Spotkajmy się na Wiśle!”.

W tym roku Festiwal Wisły rozpoczyna się 12 sierpnia we Włocławku. 14 sierpnia festiwalowa armada przepływa do Torunia, zakończenie imprezy 15 sierpnia wieczorem w Toruniu. Darmowe rejsy, Jarmark “Nadwiślańskie Smaki”, stoiska edukacyjne oraz rękodzieło. W programie regaty długodystansowe na Wiśle – impreza o tradycji sięgającej 1936 roku, spotkania z ciekawymi ludźmi m.in. ze słynnym fotografem Maksymilianem Rigamontim oraz Piotrem Sadurskim, archeologiem i rekonstruktorem dawnych technik nautycznych.

Ponadto parady dzienne i wieczorne, aleja muzeów prezentujących swe wiślane zbiory, koncerty najlepszych zespołów szantowych z Polski i Niderlandów, pikniki na wyspach, i, oczywiście, przepływanie Wisły wpław, znak szczególny Festiwalu Wisły.

Festiwal Wisły 2022 – PROGRAM

Serdecznie zapraszamy

(Visited 151 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 12 sierpnia, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij