Reklama

Autor 00:37 Żeglarstwo

Premiery, niespodzianki, pokazy, niezwykli goście. Trzecia edycja Polboat Yachting Festival za nami

W dniach 21-24 lipca, odbyła się trzecia edycja Polboat Yachting Festival w Gdyni, która zdaje się na stałe wpisywać w kalendarz podobnych imprez. Mieliśmy okazję i wielką przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. A było co podziwiać.

Tekst i zdjęcia: Piotr Dalecki

Mocny start

Czwartkowy, pierwszy dzień – 21.07, minął pod znakiem branżowych spotkań i oficjalnych premier najnowszych jednostek pływających i sprzętu wodnego. Zaprezentowano m.in. żaglowy jacht Maxus 35 ze stoczni Northman, motorowy Balt 37 Grand ze stoczni Balt Yacht, Nomadream 1200, Double Decker czy Nautic 900 z firmy Masuria Yachts. Generalnie wystawa obfitowała w tym roku w nowości i zgromadziła rekordową ilość wystawców oraz gości.

Spotkania i niespodzianki

Niezwykle ciekawym elementem w ciągu tych kilku dni były wyjątkowe rozmowy z wyjątkowymi ludźmi. Już na samym początku, niedługo po oficjalnym otwarciu imprezy która miała miejsce na pokładzie katamaranu Sunreef, znany chyba wszystkim Waldemar Heflich rozmawiał z Prezesem Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego Sebastianem Nietupskim oraz redaktorem naczelnym Magazynu FORBES Pawłem Zielewskim. Prezes opowiedział co nas czeka podczas tego szczególnego weekendu. Szef Forbesa natomiast miał prawdziwą bombę – niespodziankę w postaci specjalnego dodatku FORBES-YACHTING, który już podczas targów można było wziąć do ręki i oddać się znakomitej lekturze. Piszemy o tym nie bez dumy, ponieważ redakcja portalu NOWEZAGLE.PL także miała w tym projekcie swój udział.

Niezwykłych gości nie brakowało także w kolejnych dniach. Redaktor Waldemar Heflich przeprowadził również wywiady z Romkiem Paszke, Przemysławem Tarnackim, który opowiedział o inwestowaniu w jachty i nagrodzonym przez naszą redakcję Jurandem Goszczyńskim, który odebrał w tym roku nagrodę w konkursie Rejs Roku za 2021, za rejs małym jachtem, na którym przepłynął Atlantyk, wygrywając transatlantyckie regaty.


Spotkanie z Sail Oceans, czyli Anią i Bartkiem Dawidowskimi rozmarzyło natomiast słuchaczy kolejnych rozmów targowych. Żeglarska rodzina opowiadała o swoim życiu na morzu, jego pięknie i rozterkach. Jednym z gości naszego portalu podczas wystawy było Stowarzyszenie Rotary International, które reprezentował Dieter Ambrosius z Berlina. Dieter opowiedział o wspólnej z ISSA INTERNATIONAL inicjatywie, której efektem była konferencja „Prevent Plastic Pollution” zorganizowana na Cyprze. Jej celem jest edukacja i działania w zakresie akcji ekologicznych i troski o czystość mórz i oceanów. To w końcu temat bliski całemu naszemu środowisku. Marcin Szumski z firmy MS-Yachts.pl mówił z kolei o jachtach i superjachtach z Dubaju.

Premiery, prezentacje i pokazy

Każdy kolejny dzień, to również mnóstwo atrakcji i następne premiery. Sky Boat Windy zaprezentował dwa jachty: Grand Zonda 32 RS oraz SR28 CC. Firma Super Yachts pokazała swoje: Hanse 460 i Saxdora 320GTC. W sobotę miał też swoją premierę jacht Galeon 375GTO, niewątpliwie jedna z „perełek” całej wystawy.
Pogoda choć trochę w kratkę nie przeszkodziła w licznych pokazach na terenie mariny.
I tak można było podziwiać sprawność naszego WOPR a akrobacje na flyboardingu i Awake jetboards, czy skuterach wodnych bawiły zwiedzających całymi dniami.

Podsumowanie

Bez żadnej wątpliwości, mimo udanych poprzednich edycji, ta podobała nam się najbardziej. Trzecia odsłona Polboat Yachting Festival jasno wyznacza trendy w organizacji podobnych wydarzeń. Zaskakuje, bawi ale jednocześnie emanuje profesjonalizmem. Pokazuje, to co najlepsze w branży, edukuje społeczeństwo, porusza w ciągu kilku dni najważniejsze tematy i problemy, które jej dotyczą. To nie tylko święto ale i niewątpliwy sukces polskiego przemysłu jachtowego. Gratujemy serdecznie organizatorom i oczywiście laureatom tegorocznych nagród Gdynia Polboat Awards oraz nagrody Prezydenta Gdyni

(Visited 224 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 9 sierpnia, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij