Autor 14:05 Żeglarstwo

Koniec sezonu – początek sezonu

Żeglarze, wodniacy a co za tym idzie wszystkie związane z tym sportem firmy coraz później zamykają „drzwi sezonu” i co raz szybciej je otwierają. Póki lody nie skują jezior, nawet w grudniu można spotkać na wodzie amatorów chłodnych wiatrów i tych samych niecierpliwych widzimy zanim słońce na dobre ogrzeje nasze akweny. Tak nam się tęskni

Advertorial
Tekst: Piotr Dalecki, zdjęcia: mat firmowe Mazuria

Krótko  z czasem
Zdecydowanie wydłużył się czas aktywności wodniackiej społeczności. Efektem tak intensywnej  eksploatacji jachtów jest krótszy czas od zabezpieczenia i konserwacji ich na zimę do momentu budzenia do kolejnego sezonu. Wiosenny a obecnie wczesno – wiosenny przegląd jednostek i ich przygotowanie do pływania potrafi nas zaskoczyć. Drobne uszkodzenia, braki w osprzęcie czy wyposażeniu o których albo zapomnieliśmy albo zwyczajnie odłożyliśmy ich zakup w czasie, wiosną wracają jak bumerang. Nie wystarczy przewietrzyć wnętrza.

Co zawiodło
Zmiana mocno już zdartych odbijaczy, wymiana oświetlenia, uzupełnienie sprzętu ratunkowego czy elementów drobnego takielunku. Czy gaśnice nie są przepadkiem już po terminie ważności? Czy szczelność instalacji wodnej i gazowej jest w dobrym stanie? A olinowanie. Czy szoty i fały nie są przetarte i nie wymagają wymiany? Nie uciekniemy od tego wszystkiego przygotowując flotę, czy nasze armatorskie jachty do żeglugi. Warto się przyjrzeć wchodzącym na rynek nowościom w interesującym nas segmencie asortymentu. W zasadzie co roku rynek serwuje nam nowinki, chociaż nie zawsze okazują się są one lepsze od sprawdzonych już produktów. Tak czy inaczej rozeznanie warto zrobić wcześniej.

Gdy nie chodzi o drobne…
Nawet najlepszy sprzęt kiedyś musi skapitulować i wówczas nasze potrzeby dotyczą nieco poważniejszych elementów. Wymianie może podlegać np. wyposażanie w kambuzie czy kabinie sanitarnej. Wymiana lodówki na jachcie to poważna decyzja. Godnym zastępcą tej odchodzącej na zasłużoną na emeryturę wydaje się choćby szufladowa TB16AM, zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną na ten cel przestrzeń.  Jej sprężarka może być zainstalowana w jednej z czterech pozycji dzięki czemu wpasujemy ją w najbardziej dla nas wygodnej konfiguracji. Dodatkowo jest możliwość montażu w podłodze.

Tam, gdzie korzystamy z przenośnych toalet zwróćmy z kolei uwagę na wersję Seaflo do użytku zewnętrznego. Lekka, wykonana z trwałego tworzywa ABS konstrukcja, łatwa w transporcie i niewymagająca zewnętrznego przyłącza wody. Świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do klasycznego WC. Idealnie sprawdza się również do innych zastosowań. W przerwie między naszymi żeglarskimi rejsami, śmiało możemy ją zabrać do kampera.

Jeden koszyk
Poszukiwanie potrzebnych do wymiany elementów wyposażenia z pewnością ułatwi nam kompleksowa oferta. Taką znajdziemy  w hurtowni Mazuria, gdzie oprócz jachtowego wyposażenia  każdego rodzaju i zastosowania, możemy przy okazji zakupić coś dla siebie na nadchodzący sezon. Żeglarska odzież marki Gill, to flagowa i uznana marka i świetna propozycja dla żeglarzy. Sztormiaki, rękawiczki, czapki, buty i inne dodatki z pewnością będą świetnym uzupełnieniem naszych przedsezonowych zakupów.

Bez względu na to czego szukamy, zawsze możemy zasięgnąć fachowej porady w Mazurii
Kontakt: Tomasz Zalewski: +48 602 796 473, e-mail: tomek@mazuria.com

www.mazuria.com
www.plywadla.pl
www.gillmarine.com.pl/

(Visited 45 times, 2 visits today)
Tagi: , , Last modified: 1 stycznia, 2024

Partnerzy serwisu

Zamknij