Autor 21:12 Żeglarstwo

Nagrody konkursu Pantaenius Jacht Foto 2022 rozdane!

Nie samymi Oskarami żyje świat! Zakończyła się także 12 edycja konkursu dla miłośników sportów wodnych i fotografii za rok 2022. Dzięki Pantaenius Yacht Photo ci, którzy wiedzą, że najpiękniejsze wspomnienia rodzą się na wodzie a nie przy biurku, mogą się pochwalić swoimi zdjęciami.

Tekst : Materiały organizatora

Konkurs, podobnie jak jego organizator firma Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów systematycznie rozszerza swój zasięg. W zeszłym roku do polskich żeglujących fotografów dołączyli żeglarze z krajów nadbałtyckich. W tej edycji piękne fotki otrzymaliśmy także od Czechów. Rozwija się także tematyka; do konkursu dołącza coraz więcej fanów sportów motorowodnych, w tym także miłośników skuterów. W tym roku zgłoszono aż 285 najlepszych dowodów na to, że wodniacka pasja może być także sztuką.

Dzięki głosowaniu internautów najszybciej, bo już 18 lutego, poznaliśmy laureata Narody Publiczności. Dzięki uzyskaniu 804 głosów wygrało zdjęcie „Kamikaze”, a jego autor Marcin Józefowski otrzyma torbę na laptopa ufundowaną przez firmę Code Zero.

„Kamikaze”

Pozostałe nagrody przyznali sponsorzy i żeglarscy fachowcy; fotografowie i dziennikarze. Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów, Helly Hansen, Pomorski Związek Żeglarski, Akademia Jachtingu oraz regaty Nord Cup Gdańsk ufundowali dla laureatów atrakcyjne nagrody, które mogą się przydać nie tylko na wodzie.

Nagrodę specjalną Helly Hansen Feel Alive, która wyróżnia zdjęcia pokazujące żeglarstwo jako styl życia i inspirację, otrzymała Karolina Kurtz za zdjęcie „Młody żeglarz”. Autorka otrzyma kurtkę Crew Jacket ufundowaną przez sponsora. Zdjęcie wracającego z żeglarskiego treningu chłopca zostało zrobione w Portugalii.

„Młody żeglarz”

Nagrodę specjalną w kategorii „Najlepsze zdjęcie morskie”, czyli kamizelkę pneumatyczną ufundowaną przez Pomorski Związek Żeglarski otrzymała Arleta Zajączkowska-Sadlok za zdjęcie „Na wodach Spitsbergenu”.

“Na wodach Spitsbergenu”

Najlepsze Zdjęcie Regatowe jest wskazywane przez organizatorów regat Nord Cup, niezwykle popularnego wydarzenia żeglarskiego, które co roku odbywa się na przełomie czerwca i lipca w Gdańsku. W tej kategorii wygrał w tym roku Janis Rupenheits z Łotwy i jego zdjęcie „Q EurChamp Sonderborg”, wykonane podczas nudy i oczekiwania na wiatr na mistrzostwach klasy Optimist.

„Q EurChamp Sonderborg”

Amatorów sportów motorowodnych wyróżnia towarzysząca konkursowi od lat Akademia Jachtingu. Nagrodę za Najlepsze Zdjęcie Motorowodne, kurs motorowodny, otrzymał Maciej Korbela za zdjęcie „Jump”. Obraz pokazuje zatrzymane w kadrze salto wykonywane skuterem wodnym na jeziorze na Mazurach.

„Jump”

Laureatem Nagrody Głównej za Trzecie Miejsce została Magdalena Nykiel za zdjęcie „Patagońska Zima”. Spokojne zimowe ujęcie zostało wykonane podczas wymagającej wyprawy 11-metrowym jachtem na archipelag u południowych wybrzeży Ameryki Południowej. Pani Magda na następną odważną wyprawę będzie mogła spakować się w bardzo dużą torbę WIP ufundowaną przez Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów.

„Patagońska Zima”

Sztormiak Helly Hansen, wykonany w najnowszej technologii wykorzystującej recyklingowany plastik odławiany z oceanów, został zdobyty przez Dariusza Delmanowicza. Jego zdjęcie „Susza”, pokazujące jachty uwięzione w wysuszonych przez długotrwały brak opadów odnogach jeziora Solińskiego, wzbudziło duże zainteresowanie jurorów. 

“Susza”

Zwycięzcą konkursu został znany już z zeszłorocznej edycji laureat, Szymon Sikora. Jego zdjęcie „Zakodowany” zostało zrobione nie na wodzie, lecz w magazynie sprzętu żeglarskiego, podczas Gdynia Sailing Days w ubiegłym roku. Wzór na zwycięstwo zaklęty w kodach na żaglach Optimistów okazał się kluczem do wygranej i jako nagrodę główną pan Szymon otrzyma zegarek Garmin Quatix 7 Amoled ufundowany przez Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów.

„Zakodowany”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zgłoszenia i sponsorom za super nagrody! Trzymany kciuki za kolejne niesamowite kadry i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Laureaci zostali przedstawieni na Facebooku, zapraszamy do obejrzenia transmisji: https://fb.watch/jeOFk4eaoS/.

Finałową trzydziestkę najlepszych zdjęć można obejrzeć na profilu FB konkursu.

Obserwujcie nas i komentujcie na:
Facebooku https://www.facebook.com/pantaeniusyachtphoto
Instagramie https://www.instagram.com/pantaenius_yacht_photo/

(Visited 120 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 6 kwietnia, 2023

Partnerzy serwisu

Zamknij