Reklama

Autor 19:19 Sport

Niesamowity rekord Polski – 320,32 km w 10 godzin i 12 minut na wakeboardzie!

Julia Wengrzyńska ustanowiła Rekord Polski pokonując najdłuższy dystans na wakeboardzie w ciągu 12 godzin! Próba odbyła się 16 września 2020 roku na terenie Wake Zone Stawiki w Sosnowcu, a rekord to 320,32 km w 10 godzin i 12 minut. Gratulacje!

Polska stoi rekordami wodnymi! Przekonaliśmy się już o tym przy okazji ostatnich prób bicia rekordów na skuterach wodnych i na kajakach. Jak pokazuje ten Rekord Polski, rekordy można ustanawiać również też na desce wakeboardowej.

Oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski na najdłuższy dystans pokonany na wakeboardzie w ciągu 12 godzin odbyła się 16 września 2020 roku na terenie Wake Zone Stawiki w Sosnowcu. Wyzwania podjęła się licencjonowana zawodniczka wakeboardu – Julia Wengrzyńska, która dzięki swojej determinacji ustanowiła rekord z wynikiem 320,32 km.

Zadanie nie należało do łatwych i wymagało od rekordzistki dobrego przygotowania fizycznego i psychicznego. Próbę ustanawiania rekordu przez cały czas nadzorował niezależny świadek, a finalny dystans pokonany przez Panią Julię zweryfikowano na podstawie odczytu z GPS.

Biorąc się za ustanawianie Rekordu Polski, Julia Wengrzyńska zamierzała zrealizować swoje życiowe marzenie i dokonać czegoś wyjątkowego na wakeboardzie, co na długo pozostanie w pamięci innych entuzjastów sportów wodnych. Nie ma chyba lepszego sposobu na propagowanie jakiejś dziedziny życia niż poprzez rekordowe podejście do niej…

– Zrobiłam to!!! Teraz wiem, że za dnia mogłabym popłynąć na wake’u z Sosnowca do stolicy Polski. Bardzo dziękuję za doping i za słowa uznania. Dla takich chwil warto realizować marzenia. Było ciężko i to zachowam dla siebie, bo tu tkwi źródło mojej upartości i dążenia do celu. Do nieoficjalnego rekordu Guinnessa zabrakło mi 7 minut… – podsumowała swoje osiągnięcie Julia Wengrzyńska.

Pokonując kolejne okrążenia na wakeboardzie, Julia Wengrzyńska cały czas słuchała muzyki. Ile zajęło rekordzistce pokonanie dystansu 320,32 km? Dokładnie 10 godzin i 12 minut. Średnia prędkość, z którą poruszała się zawodniczka wynosiła 31,4 km/h.

***

Rekordu został zatwierdzony przez Biuro Rekordów – jedyną w Polsce firmę zajmująca się certyfikowaniem Rekordów Polski i pomocą w ustanawianiu rekordów Guinnessa. Julia Wengrzyńska  to reprezentantka Polski w wakeboardzie, zawodniczka Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego  oraz Klubu Sportowego Acroboard Łomianki. Największe sukcesy na arenie międzynarodowej osiągnęła w sezonie 2019. W lutym ubiegłego roku, podczas zawodów w Buenos Aires, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w wakeboardowej kategorii +40, a we wrześniu została Wicemistrzynią Europy podczas zawodów w niemieckim Backum

Tekst i zdjęcia: Adrian Skubis/Materiały prasowe Biura Prasowego Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego

(Visited 259 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 27 września, 2020

Partnerzy serwisu

Zamknij