Reklama

Autor 03:59 Żeglarstwo

Pożar polskiego jachtu po uderzeniu pioruna

Pożar polskiego jachtu w miejscowości Neusiedl am See na Jeziorze Nezyderskim w Austrii, ok. 50 km od Wiednia. Podczas burzy piorun trafił jacht żaglowy polskiej produkcji Sedna 30, przez co jednostka została poważne uszkodzona.

Straży pożarnej z Weiden am See wraz z miejską strażą pożarową w Purbach udało się ugasić pożar. Żeglarze zostali uprzednio podjęci z palącej się jednostki przez załogę innego jachtu.

Sedna 30 została odholowana do portu w Weiden am See. Dzięki szybkiej reakcji służb ratunkowych udało się uratować kadłub. Pożar jachtu spowodował jednak całkowite zniszczenie ożaglowania wraz z lazy jackiem, olinowania, nadbudówki oraz wnętrza.

Zdjęcia i informacje ze strony ochotniczej straży pożarnej FF Nesiedl.

Pożar polskiego jachtu

PRZECZYTAJ TAKŻE Na żagle i… do Wiednia. Jezioro Nezyderskie

Jezioro Nezyderskie, na którego wodach doszło do pożaru jest jednym z największych jezior stepowych w Europie i największym w Austrii. Rozciąga się na długości ok. 36 km i szerokości od 4 do 9 km. Powierzchnia zajmuje 320 km2, z czego połowa pokryta jest trzcinami.

Część jeziora, ok. 230 km2, leży na terenie Austrii (zaledwie 50 km od Wiednia!), a 90 km2 należy do Węgier. Austriacka część w większości jest własnością rodziny Esterhazy , która wynajmuje grunty na zasadzie dzierżawy wieczystej.

Spis portów wraz z mapą jeziora można kupić online https://www.maletschek.at/shop/bootszubehor/neusiedlersee-seekarte-und-hafenhandbuch

(Visited 3 992 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 2 grudnia, 2020

Partnerzy serwisu

Zamknij