Reklama
Reklama

Autor 19:53 Żeglarstwo

Rozpoczyna się remont kanałów na Mazurach

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wyremontuje pięć kanałów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. We wtorek 28 lipca podpisano umowę na modernizację trzech pierwszych – Mioduńskiego, Grunwaldzkiego oraz Tałckiego. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

– Na czas remontu kanały nie będą zamknięte dla ruchu. Nie wyobrażamy sobie, żeby można było zamknąć szlaki żeglowne na trzy lata. Będą one drożne i będzie można nadal uprawiać żeglarstwo. Nie będziemy ograniczać turystyki wodnej – podkreślił prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

Prace kanałach Grunwaldzkim, Tałckim i Mioduńskim prowadzone będę w latach 2020-2023. Roboty budowlane na Kanale Grunwaldzkim powinny zostać zakończone w 2021 roku, na dwóch pozostałych – w 2022 roku. Ich koszt to ponad 65 mln zł.

Przetarg na modernizację Kanału Szymońskiego ma zostać ogłoszony w sierpniu, a Kanału Giżyckiego pod koniec bieżącego roku.

Łączny koszt całego projektu to ponad 150 milionów złotych, z czego dofinansowanie ze środków UE wyniesie 98 mln zł, wkład własny Wód Polskich to 48 mln zł, a 17,5 mln zł pochodzić będzie z budżet państwa.

Jak informują na swojej stronie internetowej Wody Polskie, po remoncie długość wybudowanych lub zmodernizowanych wodnych szlaków turystycznych na Mazurach wzrośnie o ok. 8,5 km.

Więcej informacji na stronie RZGW w Białymstoku

Fot. PGW Wody Polskie
(Visited 508 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , Last modified: 5 sierpnia, 2020

Partnerzy serwisu

Zamknij