Reklama

Autor 23:35 Sport

PPJK na Jeziorze Solińskim

W dniach 25-26 lipca br na Jeziorze Solińskim odbyły się regaty w ramach eliminacji do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2020. Rywalizowano w czterech klasach: T-3, T-2, T-1 i Open.

Tekst Kazimierz Grzebień/materiały prasowe organizatorów
zdjęcia materiały prasowe organizatorów

W zawodach udział wzięły 22 załogi, co jest niemałym sukcesem w dobie pandemii Covid-19.

Sędzia Główny regat, Jarosław Bazylko, jak zawsze profesjonalnie poprowadził zawody. Pomagali mu sędziowie Kazimierz Grzebień i Zdzisław Akuszewski oraz sekretarz regat Mirosława Wierzchowska.

Środki ostrożności związane z pandemią koronawirusa spowodowały organizacyjne utrudnienia. Z tego powodu nie odbyła się tradycyjna “część towarzyska”. Wszyscy uczestnicy otrzymali jednak poczęstunek, który mogli zabrać ze sobą na jachty.

W sobotę 25 lipca warunki pogodowe pozwoliły rozegrać trzy wyścigi. W niedzielę mimo pozytywnych prognoz wiatr całkowicie zawiódł i po dwóch godzinach oczekiwania sędzia zakończył regaty.

Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, a załogi z miejsc 1-3 także pamiątkowe puchary, które wręczyli organizatorzy i zarazem sponsorzy imprezy – działacze Krośnieńskiego OZŻ, Jan Wilk – prezes firmy Pol Wot i Jerzy Stasiczak – właściciel firmy Moto Plast–Saturn-Yachts.

Organizatorzy dziękują Bieszczadzkiemu WOPR za czuwanie nad bezpieczeństwem załóg, a Zygmuntowi Kaczmarkowi za asekurację techniczną jachtów. Mamy nadzieję, że za rok PPJK znów zawita nad Solinę!

PEŁNE WYNIKI REGAT NA WWW.PPJK.PL

(Visited 78 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 27 września, 2020

Partnerzy serwisu

Zamknij