Reklama

Autor 18:22 Sport

Przemysław Tarnacki wygrał setne regaty Polish Match Tour!

Załoga Albert Riele Sailing Team w składzie Przemysław Tarnacki, Jacek Przybylak, Bartosz Bartnicki i Przemysław Płóciennik wygrała w Szczecinie jubileuszowe 100. regaty Polish Match Tour zaliczane do rankingu Puchar Świata World Sailing w randze grade 2. W finale Polacy pokonali duńską załogę Borch Racing Team.

Tekst materiały prasowe organizatorów
Zdjęcia Gwidon Libera / mat. pras.

W trzydniowych dniowych regatach udział wzięło 10 załóg z Polski, Niemiec, Danii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Brazylii.

Szczecińskie zmagania były pierwszymi w tym sezonie na świecie zaliczanymi do match racingowego rankingu Pucharu Świata z tak wysokim współczynnikiem. Mimo problemów, organizatorom udało się zgromadzić na starcie międzynarodowe grono startujących, z których aż 5 załóg sklasyfikowanych jest w czołowej 20 rankingu światowego, co obiecywało bardzo wysoki poziom rywalizacji.

Pierwszego dnia, mimo słabego i zmiennego wiatru, udało się rozegrać 32 wyścigi eliminacyjne. Bardzo dobrze radziły sobie dwie polskie załogi Patryka Zbroi i Przemysława Tarnackiego, plasując się na czele tabeli z sześcioma wygranymi wyścigami. Kolejne miejsca zajmowały załogi Borcha, Kjaera, Harasimowicza i Tarasiuka. Niespodziewanie słabo pływały faworyzowane ekipy Van Beeka i Whitfielda.

W sobotę dokończono rundę rundę eliminacyjną, którą dzięki doskonałej końcówce wygrał Tarnacki., choć tyle samo punktów zgromadzili Borch i Zbroja. Grono ćwierćfinalistów uzupełnili Kjaer, Tarasiuk, Harasimowicz i Whitfield. Tarnacki wygrywając eliminacje zapewnił sobie start od razu w półfinałach, natomiast w sobotnich ćwierćfinałach Borch pokonał 3-0 Whitfielda, Zbroja również 3-0 Harasimowicza, a Kjaer po zaciętej walce, ale również 3-0, Tarasiuka.

Niedzielę rozpoczęły półfinały, w których Tarnacki wybrał jako konkurenta Emila Kjaera. Druga parę stworzyli Borch i Zbroja. Oba polsko-duńskie półfinały rozpoczęły się od wygranych załóg z Danii, jednak w kolejnych Polacy odrobili straty. Półfinały rozgrywane w silnym wietrze były bardzo zacięte i o wygranych decydowały pojedyncze błędy. W efekcie w obu dopiero piąty, ostatni wyścig zdecydował o tym, kto awansował do finału. Kropkę nad „i” postawili Tarnacki i Borch. Z walki Kjaera i Zbroi o 3. miejsce zwycięsko wyszedł młody Duńczyk.

Finał to dużo ostrej walki i zwrotów akcji. Pierwszy wyścig wygrał Tarnacki. Początkowo Borch prowadził, ale nie udało mu się wykonać nałożonej kary. W drugim Borch popłynął bezbłędnie i doprowadził do remisu. Po 66 rozegranych wyścigach w całych regatach, o zwycięstwie miał zdecydować jeden ostatni wyścig. Ze startu minimalnie lepiej wyszedł Tarnacki i skutecznie obronił się przed dynamicznymi atakami Duńczyków, dowożąc do mety prowadzenie i zwycięstwo w całych jubileuszowych 100. regatach Polish Match Tour.

Wyniki Szczecin Match Race 2020, Grade 2:

  1. Przemysław Tarnacki – Albert Riele Sailing Team
  2. Jeppe Borch (DEN) – Borch Sailing Team
  3. Emil Kjaer (DEN) – Downhill Racing Team
  4. Patryk Zbroja – KS Dobra Marina
  5. Piotr Harasimowicz – HRM Racing Team
  6. Igor Tarasiuk – HRM Racing Team Youth
  7. Matt Whitfield (GBR)
  8. Jelmer van Beek (NED) – Dutch Wave Team
  9. Bernardo Low-beer (BRA)
  10. Jens Hartwig (GER) – Hartwig Match Team

Kolejne regaty z cyklu Polish Match Tour odbędą się 18-20 września w Szczecinie i będą to międzynarodowe Mistrzostwa Polski.

Z regat prowadzona była transmisja wideo wraz z komentarzem na żywo oraz wywiady z zawodnikami i analizy wyścigów, wszystko dostępne na profilu facebook www.facebook.com/polishmatchtour.

Coroczna organizacja wysokiej rangi regat żeglarskich możliwa jest dzięki wsparciu Miasta oraz stałej grupie partnerów. Charakter i ranga imprezy doskonale wpisują się program Sail – Żeglarski Szczecin a zarazem w strategie promocji i rozwoju Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Organizatorem regat są Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego – Polish Match Tour i MT Partners.

Partnerami regat są Miasto Szczecin, Sail – Żeglarski Szczecin, Pomorze Zachodnie oraz Harken, Centrum Żeglarskie Szczecin, NFUN Yachting, Super Yachts, Polski Związek Żeglarski i wodoaktywni.com, portal zeglarski.info, jachting.com oraz nowezagle.pl

Więcej informacji na stronie www.polishmatchtour.pl oraz na facebook i instagram.

***

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2020 cykl składa się z czterech imprez rozgrywanych na akwenach w Szczecinie i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

(Visited 209 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 27 września, 2020

Partnerzy serwisu

Zamknij