Reklama

Autor 12:56 Sport

Ambitne plany Scamp Sailing Team na najbliższe lata

Załoga jachtu SCAMP 3 rozpoczęła kampanię udziału w najważniejszych międzynarodowych regatach żeglarskich w sezonie 2021/2022. Jacht HH 42 we wtorek wyruszy z gdyńskiej Mariny Yacht Park w kierunku portów Morza Śródziemnego, a tym samym rozpocznie serię startów w najbardziej prestiżowych regatach świata.

Rozpoczęty w 2014 r. projekt Scamp Sailing Team do tej pory zdobywał trofea na krajowych i międzynarodowych regatach rozgrywanych na Morzu Bałtyckim. W 2019 r. zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy ORC w szwedzkim Oxelosund, co do tej pory jest jednym z najważniejszych osiągnięć sportowych zespołu. Dobra postawa oraz zdobyte doświadczenie drużyny, wsparte rozwojem sprzętowo-organizacyjnym, skłoniły właścicieli teamu do podjęcia decyzji o próbie podjęcia rywalizacji na europejskim i światowym poziomie.

– W okresie jesień 2020/wiosna 2022 planujemy wziąć udział w takich zawodach jak: Mistrzostwa Europy ORC, Rolex Giraglia Race, Copa Del Rey-Mallorca, Rolex Fastnet Race, Les Voiles de St. Tropez, Rolex Middle Sea Race, RORC Caribbean 600 czy St Maarten Heineken Regatta. To wielkie wyzwanie sportowe i organizacyjne. Ogromnie dziękuję naszym sponsorom, którzy mimo trudnego dla biznesu okresu pandemii, skutkującego niepewnością startów, treningów i częstymi opóźnieniami logistycznymi, pozostają w projekcie i z wyrozumiałością podchodzą do sytuacji, a jednocześnie oczekują od drużyny ciężkiej, pracy licząc na przyszłe sukcesy i rozpoznawalność ich marek na szerokich wodach. Zrobimy wszystko, aby Was nie zawieść.

Jakub Marciniak, boatcaptain Scamp 3
Fot. materiały prasowe Scamp Sailing Team

Aktualny status przygotowań, lokalizację, zdjęcia i filmy z jachtu oraz plan startów można znaleźć na www.scampsailing.pl

(Visited 975 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 14 listopada, 2020

Partnerzy serwisu

Zamknij