Autor 21:35 igrzyska

Tokio 2020: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na 9. miejscu

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński od 9. miejsca rozpoczęli olimpijską rywalizację w klasie 49er. Wcześniej trzy wyścigi rozegrano w klasie 49erFX. Załoga Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji generalnej. W klasie Laser Radial Magdalena Kwaśna zaliczyła spadek o jedną pozycję i aktualnie jest 15. Przerwę w ściganiu miała dziś klasa RS:X.

Tekst i zdjęcia mat. pras. PZŻ

Dzisiejszego dnia w klasie 49er rozegrano tylko jeden wyścig. Kłopoty z wiatrem były już od samego początku. Na pięć minut przed planowanym startem pierwszego wyścigu nastąpiła gwałtowna zmiana kierunku i prędkości wiatru – wiatr osłabł i mocno skręcił w prawo. Start wyścigu został odroczony, a zawodnicy na wodzie czekali 80 minut. Gdy już wystartowali, na drugim górnym znaku wiatr znowu niespodziewanie zmienił kierunek i wyścig został przerwany. Ponowny start i na szczęście udało się rozegrać wyścig do końca, aczkolwiek wiatr był mocno niestabilny.

Posłuchaj relacji Dominika Życkiego z Tokio:

Załoga Przybytek Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) płynęła w środku stawki, przez moment była nawet siódma, ale skończyła na miejscu 9. Wyścig wygrali Irlandczycy Robert Dickson i Sean Waddilove.

Wcześniej trzy wyścigi rozegrano w klasie 49erFX. Debiutująca na igrzyskach załoga Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk) w swoim pierwszym olimpijskim starcie spisała się znakomicie i dopłynęła do mety na miejscu 8., by kolejne dwa starty zakończyć poza pierwszą dziesiątką, na miejscach 14. i 16. W klasyfikacji generalnej Polki plasują się na 15. miejscu. Prowadzą Brytyjki Charlotte Dobson i Saskia Tidey.

W klasie Laser Radial Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski) zaliczyła spadek o jedną pozycję i aktualnie jest 15. Prowadzi Dunka Anne-Marie Rindom, którą trenuje polski trener Piotr Wojewski. 

W klasie RS:X dzisiaj był dzień przerwy. Przypomnijmy, Zofia Klepacka (Legia Warszawa) jest dziewiąta, Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) szósty. Prowadzą odpowiednio Charline Picon (Francja) i Mattia Camboni (Włochy). 

Jutro olimpijską rywalizację rozpoczną żeglarze i żeglarki w klasie 470, a wśród nich załoga Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (Wiking Toruń). Trwa też ściganie w klasach, w których Polacy nie startują. W klasie Finn prowadzi Alican Kaynar (Turcja), w klasie Laser Pavlos Kontides (Cypr), a jutro na wodę po raz pierwszy zejdą żeglarze w klasie Nacra 17.

Wyniki
https://tokyo2020.sailing.org/results-centre/

(Visited 132 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , Last modified: 27 lipca, 2021

Partnerzy serwisu

Zamknij