Reklama

Autor 21:37 Recenzje, Żeglarstwo

Właśnie zdjąłem z półki…

… pięknie wydany śpiewnik z piosenkami związanymi z „Pogorią”. Kazimierz Robak, który żeglował na tym żaglowcu w ramach „Szkoły pod Żaglami”, pozbierał to, co śpiewało się podczas rejsów oraz to, co na tych rejsach powstało. Są tu teksty, w niektórych wypadkach wielojęzyczne, są nuty i chwyty gitarowe. Perełką tej pozycji są akwarele autorstwa Iwony Flaszczyńskiej. Nawet zastanawiałem się, czy właśnie one nie są głównym atutem książki, która przecież jest adresowana do bardzo niszowej grupy odbiorców.

Oczywiście poza samymi piosenkami sporo jest tekstów opisujących czy to historię powstania tychże piosenek, czy historie z poszczególnych rejsów. Dodatkowo rozrzucone są kody QR rozszerzające książkę o dodatkowe treści. Są to częściowo linki do serwisów z nagraniami piosenek, ale są też odniesienia do strony internetowej prowadzonej przez autora, gdzie nie ma już ograniczeń związanych z miejscem w druku i rejsowe historie są opisane w pełnej krasie z wszelkimi smaczkami.

Książka nie tylko dla tych, którzy na „Pogorii” żeglowali, ale dla wszystkich miłośników literatury marynistycznej. Także dzięki wyjątkowej szacie graficznej dającej jej uprzywilejowane miejsce w każdej żeglarskiej biblioteczce.

Kazimierz Robak
„Z „Pogorią” na śpiew i życie”
Ilustarcje Iwona Flaszczyńska
Dobry Noe Press, 2023

(Visited 145 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 17 grudnia, 2023

Partnerzy serwisu

Zamknij