Reklama

Autor 17:46 Recenzje, Żeglarstwo

Właśnie zdjąłem z półki: „Bornholm i archipelag Ertholmene”

Właśnie zdjąłem z półki przewodnik dla żeglarzy „Bornholm i archipelag Ertholmene” Marcina Palacza. To zdecydowanie więcej, niż zwykły przewodnik żeglarski z planami portów i opisami podejść. Oczywiście te także są tu opisane. Autor opracował wszystkie porty Bornholmu i archipelagu Ertholmene, którego największą wysepką jest Christiansø. Do każdego jest plan, opis podejścia, zdjęcie z powietrza, nieco historii, ciekawostki w okolicy, telefon do bosmana i ceny aktualne w 2021 roku.

To nie koniec, ponieważ w drugiej części książki opisane są chyba wszystkie warte zobaczenia miejsca na tej ulubionej przez polskich żeglarzy bałtyckiej wyspie. Muzea, ciekawsze budynki, formy skalne, plaże, jeziora czy wodospady.

To bardzo starannie przygotowana książka, którą będziemy mogli wykorzystać nie tylko na jeden urlop. Jest zachętą do zaplanowania tam większej liczby rejsów. W posługiwaniu się nią ułatwiają zamieszczony na końcu indeks i mapki na wewnętrznych stronach okładki z wymienionymi portami i atrakcjami turystycznymi. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika naszego zimnego morza.

Marcin Palacz
„Bornholm i archipelag Ertholmene”
Wydawnictwo Nautica

Tekst i wideo Marek Zwierz

(Visited 368 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 20 sierpnia, 2021

Partnerzy serwisu

Zamknij