Reklama
Reklama

Autor 11:25 Sport, Żeglarstwo

Women on Water: Pierwsze Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet

Na linii startu Żeglarskich Mistrzostw Kobiet, które odbędą się w dniach 18-19 czerwca w Sopocie, staną największe gwiazdy polskiego żeglarstwa. Wśród trofeów, jakimi mogą pochwalić się zawodniczki są medale olimpijskie, mistrzostwa Świata, Europy i Polski oraz dziesiątki medali Pucharu Świata. Kibice żeglarstwa mogą szykować się na prawdziwą ucztę.

Tekst i zdjęcia mat. pras. organizatorów

W dniach 18-19 czerwca Sopot ugości przy swoim legendarnym molo najlepsze polskie żeglarki. W piątek kibice będą mogli podziwiać treningi gwiazd, a w sobotę i niedzielę wyścigi, które zadecydują o mistrzowskim tytule. Pierwsza w kraju, historyczna edycja międzynarodowego cyklu Women on Water zostanie rozegrana w dynamicznym i cieszącym oko formacie ligowym.

Lista startowa aż błyszczy od gwiazd. Otwiera ją aktualna srebrna medalistka olimpijska w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec, a w jej załodze uczestniczka igrzysk w Tokio Magdalena Kwaśna oraz mistrzyni świata juniorów w klasie 420 Hanna Dzik. Na start zdecydowała się również Agata Barwińska, która poprzedni sezon zakończyła z tytułami mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata w klasie Laser Radial. Zostanie wsparta między innymi przez kolejną olimpijkę Irminę Mrózek-Gliszczyńską.

Na tym lista uczestniczek igrzysk się nie kończy. Olimpijka z Sydney i Aten, Monika Bronicka, reprezentująca w Polskiej Lidze Żeglarskiej UKS Navigo wystartuje w formacie, w którym czuje się świetnie. Swój udział zgłosiła również Anna Weinzieher, uczestniczka igrzysk Londyn 2012 i zwyciężczyni Polskiej Ligi Żeglarskiej w 2018 roku. Załoga z klasy 49er FX, która reprezentowała Polskę na ostatnich igrzyskach, wystartuje osobno. Aleksandra Melzacka popłynie w Barwach YKP Gdynia, a Kinga Łoboda zdecydowała się na start w barwach Slava Racing.

Listę startową kompletują silne załogi ligowe. MOWI Women Sailing Team Mai Remizowicz czy Ladies Sailing Team z Barbarą Mrozowicz za sterem mogą zostać czarnym koniem imprezy, urywając punkty faworytkom. Również młode ekipy reprezentujące HRM Racing i Sztorm Grupę nie mogą być skazywane na porażkę. Przed nami znakomite regaty i lista startowa, która dosłownie nie mogłaby być silniejsza.

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Żeglarskiej: www.ligazeglarska.pl

Organizatorami Żeglarskich Mistrzostw Kobiet są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Miasta Sopot.

(Visited 140 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 30 czerwca, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij