Reklama
Reklama

Autor 18:07 Sport, Żeglarstwo

Women On Water: załoga Agnieszki Skrzypulec najlepsza w Sopocie!

Pierwsze Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet przeszły do historii. W dniach 18-19 czerwca na wodach wokół sopockiego molo kibice mogli podziwiać najlepsze polskie żeglarki. Regaty zakończyły się zwycięstwem załogi wicemistrzyni olimpijskiej Agnieszki Skrzypulec, ale za ich plecami cztery kolejne utytułowane załogi walczyły do ostatniego wyścigu o miejsca na podium pierwszych regat w projekcie Women On Water.

Tekst i zdjęcia mat. pras. organizatorów

Organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie regat w dynamicznym i ciekawym dla kibiców formacie ligowym. Lista startowa lśniła od wielkich nazwisk, a liczbę tytułów mistrzowskich długo można by liczyć. Eksperci i komentatorzy byli zgodni co do tego, że faworytką Mistrzostw będzie Agnieszka Skrzypulec, srebrna medalistka ostatnich igrzysk olimpijskich, która w swojej załodze zebrała kolejne mocne zawodniczki Magdalenę Kwaśną, Hannę Dzik i Annę Brzozowską.

Pierwszy dzień regat przywitał zawodniczki kręcącym zachodnim wiatrem. Na trudnej trasie faworytki zaczęły od przeplatania zwycięstw i słabszych wyścigów. Na prowadzenie po pierwszej części dnia wyszła załoga Katarzyny Barabasz, zawodniczki z dużym doświadczeniem ligowym i meczowym. Znakomitą serię trzech zwycięstw z rzędu zanotowała załoga Aleksandry Melzackiej. Bardzo dobrze regaty rozpoczęła też załoga Julii Szmit, reprezentująca barwy Sztorm Grupy. W drugiej połowie dnia Agnieszka Skrzypulec ustabilizowała formę. Nie wypadając poza trójkę w ostatnich sześciu wyścigach dnia, ustawiła swoją załogę na prowadzeniu.

W niedzielę Sopot pokazał prawdziwe oblicze. Załogi musiały wykazać się świetnym dopasowaniem do zmiennych warunków, rozpoczynając pierwsze wyścigi w słabym wietrze i na płaskiej wodzie, a kończąc ostatnie przy 20 w wiatru z kierunku Helu i sporej fali. Początkowo przebłyski zanotowały załogi Gabrieli Czapskiej i Barbary Mrozowicz, ale najlepszą załogą drugiego dnia okazała się załoga Rockstars Racing prowadzona przez olimpijkę z Londynu Annę Weinzieher. Dwa wygrane wyścigi i niewypadnięcie poza czwórkę pozwoliło im dołączyć do walki o medale.

Przed ostatnim 24. wyścigiem było wiadomo, że Agnieszka Skrzypulec wraz z załogą, dzięki bardzo równemu pływaniu, zagwarantowała sobie zwycięstwo. Za jej plecami o pozostałe dwa medale do ostatniego wyścigu walczyły załogi Katarzyny Barabasz, Aleksandry Melzackiej, Julii Szmit i Anny Weinzieher. Załoga Sztorm Grupy wygrała ostatni wyścig, ale to nie było wystarczające, żeby wspiąć się na podium. Slava Racing Katarzyny Barabasz cieszyła się ze srebrnych medali, a Rockstars Racing Anny Weinzieher z brązowych.

Wyniki Żeglarskich Mistrzostw Kobiet – Women On Water

 1. Skrzypulec, Kwaśna, Dzik, Brzozowska – 52 pkt
 2. Barabasz, Łoboda, Gwiazda, Maciuszko – 70 pkt
 3. Weinzieher, Gołębiowska, Rajchert, Placzke – 70 pkt
 4. Szmit, Łapińska, Oleksiuk, Fidecka – 71 pkt
 5. Melzacka, Goralska, Romaniuk, Bartosiewicz – 72 pkt
 6. Remizowicz, Groth, Ruwińska, Łobasiuk – 84 pkt
 7. Czapska, May-Niezabitowska, Korszoń, Sobczak – 90 pkt
 8. Barwińska, Mrózek-Gliszczyńska, Sołtaniuk, Barwińska-Urbowska – 92 pkt
 9. Bronicka, Brzóska-Murach, Szmul, Cieśla – 94 pkt
 10. Mrozowicz, Harc, Gill, Zakrzewska – 97 pkt
 11. Feret, Bunar, Smela, Węgrzyniak – 139 pkt
 12. Żeberska-Kowalska, Kostrzewska, Ryszczyńska, Kamińska-Skrzypczak – 157 pkt

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Żeglarskiej: www.ligazeglarska.pl

Partnerami są: Biotaniqe, Freixenet Polska, Urban Hedonist, Texet Poland
Gospodarz: Miasto Sopot
Organizatorami Żeglarskich Mistrzostw Kobiet są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Miasta Sopot.

(Visited 46 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 4 lipca, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij