Reklama

Autor 22:26 Żeglarstwo

Za nami pierwsze, piękne festiwalowe dni Wisły.

Etap we Włocławku i Toruniu odbywającego się aktualnie Festiwalu Wisły po raz kolejny przyciągnął tłumy. Program festiwalu, choć napięty do granic możliwości, udało się w 100% zrealizować. Stoiska edukacyjne, aleja muzeów, targi nadwiślańskich smaków to już stałe punkty programu.

Teks i zdjęcia: Materiały organizatora – Festiwal Wisły

Przepiękne parady – dzienne i wieczorne, a także akcja “Przepłyń Wisłę” to zawsze niezapomniane wrażenia i emocje. We Włocławku na finał zagrał zespół TSA-Michalski-Niekrasz-Kapłon – włocławianie pokazali, że muzyka rockowa jest wiecznie żywa. Muzycy byli zauroczeni miejscem, ludźmi, wydarzeniem. W Toruniu festiwal również zakończył się mocnym brzmieniem – zagrał zespół Zagadka, który zgromadził liczną publiczność, mimo rozpoczynającego się w Toruniu festiwalu światła. Festiwal Wisły to także panele dyskusyjne i wykłady naukowe – we Włocławku festiwalowym gościem był prof. dr hab. Jan Marcin Węsławski, badacz, naukowiec, dyrektor Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie. Toruń z kolei gościł prof. dr hab. Andrzeja Chwalbę, historyka, wykładowcę Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

W tym roku podczas festiwalu świętujemy wpisanie tradycji flisackich na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO

 – jesteśmy dumni, bo Nadwiślańska Organizacja Turystyczna od samego początku istnienia festiwalu promuje tę ideę i niesie ją w świat. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu wydarzenia, wspierali nas, promowali i uczestniczyli w święcie Wisły. Zapraszamy już jutro do Starego Fordonu w Bydgoszczy – gramy tam 18-ego i 19-ego sierpnia.

Szczegółowy program festiwalu:

https://festiwalwisly.pl/program-festiwal-wisly/

(Visited 97 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 22 września, 2023

Partnerzy serwisu

Zamknij