Reklama

Autor 09:02 Żeglarstwo

Czy rodzi się nowa tradycja? Razem pod żaglami

Razom pid witriłami  – Polsko-ukraiński obóz żeglarski. Wzorem ubiegłego roku, w dniach 21-25 sierpnia, Rotary Club Szczecin, przy wsparciu Rotariańskiej Floty Pomerania, na przystani Centrum Żeglarskiego zorganizowano obóz żeglarski.

Tekst i Zdjęcia: Maciek Krzeptowski

Uczestnikami  była młodzież i dzieci ze świetlicy środowiskowej Akcja Serducho, podopieczni Stowarzyszenia Mi-Gracja oraz grupa pozostająca pod opieką Rotary Club  Szczecin – razem 18 osób. Obóz miał charakter półkolonii, zajęcia odbywały się w godzinach od 09.00 do 17.00, z przerwą na obiad. Pod opieką instruktorów z Centrum i Rotarian pływano po Jeziorze Dąbie na dwóch dezetach – łodziach wiosłowo-żaglowych,. Bosmanem obozu został uczestnik ubiegłorocznego rejsu – Żenia Zianchurin.

Maciej Krzeptowski:  Jeden dzień, z powodu braku wiatru, przeznaczyliśmy na wycieczkę  kajakową po rzece Płoni a w kolejnym, młodzież poznawała specyfikę  pływania na łodziach kabinowych. Żeglowaliśmy na jachtach typu Carina.

W dniu Święta Flagi Ukrainy zorganizowany został apel, podczas którego na głównym maszcie przystani podniesiono niebiesko-żółtą flagę i proporzec obozu. Uroczystość została zorganizowana zgodnie z żeglarskim ceremoniałem: komendy,  poczet sztandarowy, bicie szklanek i ukraiński hymn wzruszająco odśpiewany przez młodych żeglarzy.

Uroczysty apel

Na uroczystość zakończenia obozu przybyli przedstawiciele Floty Pomerania z Komandorem Dieterem Ambrosiusem na czele. Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali upominki w postaci koszulek z logo rejsu, czapki oraz podręczniki  Stowarzyszenia ISSA, przeznaczone dla wykwalifikowanej załogi.

Udział w obozie był całkowicie bezpłatny, co jeszcze bardziej podnosi wartość takiej inicjatywy.

Wspierajmy się w tych trudnych czasach.

(Visited 218 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 2 października, 2023

Partnerzy serwisu

Zamknij