Reklama
Reklama

Autor 04:19 Żeglarstwo

16 września początek targów jachtowych w Genui

Trwa odliczanie ostatnich dni do rozpoczęcia tegorocznej, 61. edycji targów Salone Nautico di Genova, które potrwają od 16 do 21 września 2021 r. Na powierzchni wystawienniczej 200 000 metrów kwadratowych, z których około 85 proc. jest w całości na zewnątrz w tym roku zmieści się ponad 1000 łodzi, a liczba firm, które zaprezentują się na wystawie również będzie bliska 1000.

Tekst Patryk Kazanecki
zdjęcia
mat. pras. organizatorów

Włosi zaimponowali całemu światu w ubiegłym sezonie, gdy wszyscy zastanawiali się czy targi w Genui nie poddadzą się pandemii oraz czy gigantyczna praca włożona w przygotowanie imprezy nie pójdzie na marne i śladem wielu innych światowych pokazów przez koronawirusa będą oni zmuszeni do odwołania imprezy. Nie dali za wygraną, pokazali wyjątkową determinację i zorganizowali najważniejszy i największy pokaz jachtów żaglowych i motorowych w 2020 r. w Europie. Jednak najistotniejszym sukcesem po targach okazał się fakt, że wbrew temu co sądziło wiele osób, Genua nie stała się nowym epicentrum choroby.

W tym roku organizatorzy planują w pełni wykorzystać zdobyte już doświadczenia związane z protokołem sanitarnym, a wstęp na targi będą miały jedynie osoby posiadające Unijny Certyfikat COVID potwierdzający, że jego posiadacz otrzymał wszystkie wymagane dawki szczepionki, zaświadczenie potwierdzające, że posiadacz jest ozdrowieńcem lub zaświadczenie potwierdzające, że posiadacz przeprowadził test antygenowy COVID-19, którego wynik jest negatywny (w tym przypadku zaświadczenie jest ważne do 48 godzin po badaniu). Nie będzie to dotyczyło dzieci poniżej 12. roku życia. Przed wyjazdem należy jednak zapoznać się samemu z aktualnymi obostrzeniami.

Targi w Genui cieszą się olbrzymią popularnością i co roku jest więcej firm chętnych żeby się na nich zaprezentować, aniżeli powierzchni, którą mogą im zaproponować organizatorzy. W związku z tym podjęto decyzję o przebudowie jednego z nabrzeży, prace rozpoczęły się już październiku ubiegłego roku i mają zakończyć się w 2023 r. Dzięki temu powstanie 200 nowych miejsc do cumowania, a powierzchnia wystawiennicza na lądzie zwiększy się o 14 proc., zaś na wodzie o 19 proc.

(Visited 162 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 20 września, 2021
Reklama

Partnerzy serwisu

Zamknij