Reklama

Autor 09:57 Żeglarstwo • Jeden komentarz

Festiwal Wisły 2022

Już dzisiaj we Włocławku startuje zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych, w ramach szóstej edycji kultowej imprezy. Włocławek gości do jutra tj.13 sierpnia a następnie 14 -15 sierpnia w Toruniu. Nie możecie przegapić tego wydarzenia, dlatego przypominamy bogaty program tej imprezy.

Advertorial: Materiały organizatora

Festiwal Wisły jest festiwalem płynącym, pokazującym piękno, charakter Królowej Rzek oraz tradycję żeglugi rzecznej. Prezentuje tradycyjne łodzie i statki rzeczne, nadwiślańską kulturę, rzemiosło, sięga od historii, przez muzykę, po kulinaria – a wszystko to pod hasłem “Spotkajmy się na Wiśle!”.

W tym roku Festiwal Wisły rozpoczyna się 12 sierpnia we Włocławku. 14 sierpnia festiwalowa armada przepływa do Torunia, zakończenie imprezy 15 sierpnia wieczorem w Toruniu. Darmowe rejsy, Jarmark “Nadwiślańskie Smaki”, stoiska edukacyjne oraz rękodzieło. W programie regaty długodystansowe na Wiśle – impreza o tradycji sięgającej 1936 roku, spotkania z ciekawymi ludźmi m.in. ze słynnym fotografem Maksymilianem Rigamontim oraz Piotrem Sadurskim, archeologiem i rekonstruktorem dawnych technik nautycznych.

Ponadto parady dzienne i wieczorne, aleja muzeów prezentujących swe wiślane zbiory, koncerty najlepszych zespołów szantowych z Polski i Niderlandów, pikniki na wyspach, i, oczywiście, przepływanie Wisły wpław, znak szczególny Festiwalu Wisły.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM NA:
https://festiwalwisly.pl/3/program

(Visited 81 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 30 sierpnia, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij