Reklama
Reklama

Autor 23:58 Testy i prezentacje

Nimbus T8 zdobywcą głównej nagrody Motor Boat Award 2021

Nie pierwszy raz rynek motorowodny docenia jachty szwedzkiej stoczni, której przedstawicielem w Polsce i Chorwacji jest firma Ecomarine. Po nagrodzie Best of Boats 2020 przyszła kolej na główną nagrodę w kategorii Sportsboats prestiżowego konkursu Motor Boat Awards roku 2021 organizowanego przez znany magazyn Motor Boat & Yachting.

Tekst Wojciech Barszczowski
Zdjęcia mat. pras. stoczni

Nimbus Tender 8 to 8-metrowy, wielofunkcyjny, dobrze wyposażony i szybki jacht motorowy, świetnie sprawdzający się w codziennym użytkowaniu. Najmniejszy w ofercie tej stoczni zapewnia nocleg dla dwóch osób. Pod pokładem znajduje się dwuosobowa koja wyposażona w zintegrowaną wentylację, oświetlenie LED oraz pojemne schowki. Drzwi kabiny łazienkowej skrywają za sobą toaletę oraz umywalkę, a obok wejścia umieszczony został również chowany palnik gazowy, obok którego można dodatkowo zamontować zlewozmywak.

Obrotowe fotele przednie oraz ruchomy stolik umożliwiają stworzenie jadalni dla pięciu osób. Na sofie usiąść może w sumie sześć osób – trzy skierowane w stronę rufy i trzy w stronę w dziobu. Oparcie sofy może zostać ustawione w trzech różnych pozycjach, w zależności od sposobu korzystania z niej w danym momencie. Pod kanapą umieszczono wysuwaną lodówkę oraz schowki, na pokładzie znajduje się również odpływ prysznicowy oraz dwa dodatkowe boczne schowki.

Przestronność części dziobowej oraz leżak umieszczony przed kokpitem zapewniają dużo miejsca do wypoczynku. Duży luk ładunkowy umieszczony na dziobie ma dostęp do kabiny, co ułatwia załadunek bagaży. Nowością w wyposażeniu T8 jest możliwość instalacji solidnego T-topu z dachem Lexan, zapewniającego ochronę przed mocnymi promieniami słońca bez rezygnacji z dostępu do świeżego powietrza i otwartej przestrzeni.

Kokpit T8 utrzymany jest w czystej przejrzystej formie. Stanowisko skipera zostało zaprojektowane z uwzględnieniem najwyższych standardów i zasad ergonomii. Każdy z instrumentów i przełączników jest w zasięgu ręki, a detale wykonane zostały w niezwykłej jakości. Standardowe wyposażenie obejmuje 7-calowy ploter Simrad GO, istnieje możliwość instalacji plotera 9″ lub 12″.

Konstrukcja T8 umożliwia swobodne poruszanie się po jachcie i wygodne przemieszczanie po pokładzie z każdej strony. Łatwe jest również wchodzenie na jacht i jego opuszczanie. T8 to jednostka stabilna i bezpieczna przy zachowaniu dużej prędkości, nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Jakość konstrukcji, doskonałe zdolności do żeglugi oraz świetna sterowność w połączeniu z dużymi możliwościami silnika zachęcają do aktywnego stylu prowadzenia łodzi.

Produkty stoczni NIMBUS były i są nagradzane w wielu prestiżowych wydarzeniach. Dealer tej marki z całą pewnością może być dumny z tych wyróżnień.

Więcej na https://ecomarine.pl/nimbus-tender-t8/

Nimbus T8: dane techniczne

Długość8,15 m
Szerokość2,60 m
Waga (bez silnika)2300 kg
Pojemność zbiornika paliwa240 l
Pojemność zbiornika wody50 l
Pojemność lodówki30 l
Kategoria projektuC8
Koje2
Prędkość+40 węzłów

Alternatywne silniki

Mercury Verado V6200 KM
Mercury Verado V8250 KM
Mercury Verado V8300 KM

Standardowe wyposażenie

Silnik Mercury Verado V6 200 KM
System kontroli Zipwake
Ploter Simrad Go 7″
Strumieniowy ster dziobowy
Prysznic na rufie
System świeżej wody
Oświetlenie pokładu LED
Pulpit i uchwyty wykonane ze stali nierdzewnej
Dywany i poduszki dekoracyjne

(Visited 407 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 29 stycznia, 2021
Reklama

Partnerzy serwisu

Zamknij