Reklama
Reklama

Autor 23:32 Testy i prezentacje

Bavaria SR36 – Elegancki sportowiec.

Zapowiedziana przez niemiecką stocznię Bavaria Yachts premiera jachtu miała się odbyć w styczniu, podczas tegorocznej edycji targów w Düsseldorfie. Niestety z oczywistych przyczyn wystawa nie doszła do skutku.

Tekst: Piotr Dalecki
Zdjęcia: Materiały stoczni Bavaria Yachts

Zanim będziemy mogli podziwiać jednostkę na żywo przybliżamy jej sylwetkę już dzisiaj.
Jacht zaprojektował włoski projektant Marco Casali. To kontynuacja linii SR-Line. Po niewątpliwym sukcesie większego poprzednika – SR41, Bavaria SR36 kontynuuje pewne charakterystyczne rozwiązania jak choćby wydłużone linie kadłuba czy obszerne użytkowe powierzchnie na dziobie i rufie jachtu.

Dyrektor generalny Marc Diening
 „Rozumiemy życzenia naszych klientów i potrafimy je z powodzeniem realizować. Dzięki naszym nowym rozwiązaniom proponujemy im nowe podejście do życia na pokładzie, a jednocześnie to, czego zawsze oczekują od naszej marki. BAVARIA SR36 to kolejny milowy krok w rozwoju linii SR”

Zespół projektowy bardzo długo pracował nad planami pomieszczeń chcąc zapewnić najlepsze ergonomiczne rozwiązania. Praca koncepcyjna przyniosła oczekiwane efekty.
Dwie przestronne kabiny i wyjątkowo duży salon zapewniają użytkownikom prywatność w komfortowych warunkach. Kabina armatorska znajduje się na śródokręciu. Jest tam możliwość wyboru pomiędzy dużym małżeńskim łóżkiem a opcją spania na dwóch osobnych kojach.
Druga podwójna kabina z dużym łóżkiem o wymiarach 2,19 x 1,99 m znajduje się z przodu jachtu. I tutaj również są dwa rozwiązania. Może być ona jako zamknięta, oddzielna kabina lub w układzie otwartym. W tej wersji zdecydowanie rośnie poczucie większej przestrzeni.

W celu dopracowania wszystkich szczegółów zbudowano nawet model wnętrza w skali 1:1, co pozwoliło praktyczne podejście do tego tematu. Zycie na współczesnych jachtach motorowych toczy się bowiem głównie w kokpicie i na jego pokładzie. Jacht występuje w klasycznej wersji z twardym dachem. W tym przypadku można zastosować zamykane drzwi. Druga opcja zwana przez producentów BAVARIA Open Top jest z otwartym dachem i niską szybą przednią. W tej wersji sztywny dach zmieniony jest w stałe bimini z szyberdachem.


Bavaria SR36 pomimo swojej wyjątkowej elegancji i komfortowych warunków nie straciła swojego sportowego charakteru. Design jednostki łączy jej funkcjonalność ze sportowym, nowoczesnym wyglądem. Bardzo dobre osiągi i bezpieczne rozwiązania sprawiają, że to najlepszy wybór na rodzinne czy przyjacielskie rejsy.

Więcej informacji na stronie przedstawiciela marki w Polsce www.yachtsandyachting.pl

(Visited 132 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 9 lutego, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij