Reklama
Reklama

Autor 16:53 Testy i prezentacje

Nowość na polskim rynku: Jachty motorowe KARNIC

Doczekaliśmy się polskiego przedstawicielstwa Cypryjskiej stoczni KARNIC BOATS. Wyłącznym importerem tej niezwykłej marki jest firma Go2Boat. Te piękne jednostki doskonale uzupełniają jej portfolio o segment jachtów tej długości. W tym miesiącu pokażemy 2 modele z tej serii. SL600 oraz SL602

ADVERTORIAL
Tekst i zdjęcia: Mat. Firmowe Go2boat

Na początek konstrukcja

Na wstępie warto nadmienić, że zespół inżynierów postawił duży nacisk na innowacyjne rozwiązania konstrukcji kadłuba. Wszystkie zabiegi  już na etapie samego projektu prowadzą do wyjątkowo bezpiecznego zachowania jachtu na wodzie, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych zarówno podczas ruchu jak i postoju. Kadłuby są wzmocnione „całkowicie kompozytowym” systemem podłużnic wtryskiwanych z pianki, zaprojektowanym tak, aby zapewnić ultra sztywną strukturę zarówno pod względem zginania, jak i skręcania. Ponadto jednorodność materiału równomiernie rozkłada naprężenia i wydłuża żywotność produktu, ponieważ eliminowane są napięcia w bardziej wrażliwych materiałach, takich jak np. drewno. Wszystkie te prace skutkują wyjątkową sztywnością kadłuba. Pozwala to uniknąć jakiekolwiek deformacji kształtu pod wpływem zarówno ciśnienia wody i samej prędkości. To dlatego te jachty świetnie sprawdzają się nie tylko na śródlądziu, ale także na wodach morskich. W końcu Cypr otacza wyłącznie słona woda. Podkreśla to uniwersalne zastosowanie tych jachtów.

Dbałość o detale

KARNIC oferuje w każdym projekcie unikalną stylistykę, stosując praktyczne i użyteczne detale, dobrze przemyślaną ergonomię wnętrz i zrównoważone rozmieszczenie przestrzeni. Są to cechy wymagające znacznie więcej wysiłku podczas samego projektowania, jednak pozwala to osiągnąć niepowtarzalny charakter wszystkich modeli KARNIC. Wysokie nakłady pracy sugerować by mogły wpływ na potencjalnie wysoką cenę produktu. I tutaj kolejna niespodzianka. Założeniem firmy KARNIC jest minimalizacja kosztów produkcji bez najmniejszego wpływu na jakość. Udoskonalanie i opracowywanie metod i procesów produkcyjnych sprawia, że ostatecznie klient otrzymuje jacht najwyższej jakości w optymalnej cenie w danym segmencie jednostek.

SL 600: Klasyka gatunku

Piękny jacht o harmonijnych liniach kadłuba i pokładu. Na długości 6,7 m pomieści się nawet 7 osób a to za sprawą doskonale zaprojektowanego kokpitu, co charakteryzuje wszystkie jednostki tej stoczni. Bezpieczne przejście na pokład słoneczny znajduje się po obu stronach jachtu a dynamicznego wyglądu dodaje specjalnie zaprojektowana owiewka. Pod pokładem natomiast czeka na użytkownika wygodna, pełnowymiarowa koja. Szereg schowków, uchwytów, półek i innych elementów wpływa na komfort przebywania wewnątrz jednostki. SL 600, to propozycja na weekendowe wypady w gronie najbliższych i przyjaciół. Wygodna, dobra zabawa gwarantowana.

SL 602: Skazany na sukces

Ten nowoczesny model, to ostatnio ulubieniec klientów. Łączy perfekcyjnie smukły, dynamiczny kształt z ergonomicznym wnętrzem do wypoczynku i noclegu. Pasażerowie mają do dyspozycji kambuz wyposażony w kuchenkę gazową oraz umywalkę. Prawdziwym hitem jest duży, dziobowy pokład słoneczny na dziobowej kabinie. Kapitalne miejsce na relaks znajduje się także na rufie, gdzie rozkładane siedziska pozwalają na ukształtowanie własnej konfiguracji materacy. Odpoczywasz więc tak jak chcesz. Podobnie jak w przypadku SL 600, ilość wszelkiego rodzaju miejsc do przechowywania rzeczy jakie zabieramy na nasz rejs jest w zupełności wystarczająca.

W tym przypadku imponujący jest również zakres wyposażenia opcjonalnego, które zdecydowanie warto wymienić:
Siedzisko podwójne w układzie WEEKENDER
Układ rufowy równoległy
Poduszka wypełniająca środkowe siedzenie rufowe
Poduszka na rozkładane siedzenie, lewa burta
Poduszka na rozkładane siedzenie, prawa burta
Stół w kabinie wyjmowany do kokpitu
Srebrnoszare wnętrze i czarne obszycie
Pomosty kąpielowe, para z drabinką
Pakiet podłogowy SeaDek – pomosty kąpielowe i pokład rufowy
Zestaw poduszek na pokład słoneczny
Pokrowiec, konsola i siedzenia przy konsoli
Dodatkowy wyłącznik elektryczny na rozdzielni konsoli
Dodatkowy świetlik kabiny, lewa burta
Oświetlenie kokpit LED w kolorze niebieskim
Układ sterowania hydraulicznego
Kierownica skórzana ekskluzywna KARNIC
Instalacja akumulatora 100Ah z wyłącznikiem głównym

Na koniec warto zwrócić uwagę na oznaczenia tych modeli. W tych przypadkach: 600, 602 oznacza długość całkowitą: 6,7m
W kolejnym miesiącu przedstawimy następne jachty z portfolio stoczni KARNIC.
Zapraszamy do lektury.

Szczegóły oferty na: https://go2boat.eu/

(Visited 217 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 28 kwietnia, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij