Reklama

Autor 18:44 Żeglarstwo

Poland Boat Show 2022: zdecydowany postęp

W pierwszą niedzielę listopada 2022 roku zakończyła się szósta edycja Międzynarodowych Targów Jachtowych, Osprzętu i Sportów wodnych w Centrum Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Podobnie jak w ubiegłym roku, targi odbyły się w dwóch halach. Różnica była jednak widoczna już od samego wejścia.

Tekst i zdjęcia: Piotr Dalecki

Od pierwszego dnia uwagę przykuwała zdecydowanie większa liczba wystawców. Jak się dowiedzieliśmy, przyrost w stosunku do poprzedniej edycji był znaczny. To świadczy o potencjale, który na pewno można jeszcze wykorzystać. Tegoroczna odsłona imprezy odbyła się pod znakiem połączenia dwóch targowych marek na rynku, czyli Warszawskiego Salonu Jachtowego i Boat Show, które dotąd odbywało się w Łodzi. Posunięcie wydaje się dobre zarówno z biznesowego, jak i integrującego środowisko punktu widzenia. To dobry ruch w odpowiedzi na zapotrzebowanie ciągle rozwijającego się rynku, który potrzebuje jednego miejsca skupiającego branżę jachtową. Jest to jednak zadanie niezwykle trudne i z pewnością jeszcze nieosiągnięte.

Przez cztery dni na terenie Ptak Expo odbyło się wiele prelekcji, wykładów i konferencji. Niezwykle pouczające wykłady wygłosił kpt. Krzysztof Baranowski, laureat tegorocznej Nagrody im. Leonida Teligi portalu nowezagle.pl za książkę „Żagle na sztalugach”. Podczas targów mieliśmy okazję wręczyć kapitanowi stosowny dyplom okolicznościowy.

Oprócz jachtów żaglowych i motorowych zwiedzający mogli zapoznać się z szeroką gamą wspomnianego już osprzętu jachtowego, siników, żeglarskiej odzieży. Na miejscu można było ubezpieczyć jacht, jak również skorzystać z oferty firm czarterowych. Ciekawe propozycje pokazały firmy kajakowe i wędkarskie. Pasjonaci sztuki marynistycznej też coś dla siebie. Rękodzieła firm Monego i Giftdeco robiły duże wrażenie.

Na terenie targów funkcjonowały z powodzeniem punkty gastronomiczne, dlatego rodzinne spędzenie całego dnia na Expo było prawdziwą przyjemnością. Na powierzchni ok. 50 tysięcy metrów kwadratowych wystawiło się ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak dalej będą się rozwijać targi Poland Boat Show. Tegoroczna edycja napawa optymizmem, więc życzymy powodzenia w kolejnych odsłonach.

(Visited 377 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 23 listopada, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij