Reklama

Autor 04:08 Żeglarstwo

Pora przyznać Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina

10 stycznia rozpoczął się nabór zgłoszeń do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Do przyznania będzie dziewięć nagród, w tym jedna z nowym patronem – Aleksandrem Dobą.

Tekst i zdjęcia mat. pras. organizatorów

Początek roku to dobry czas na podsumowania minionych miesięcy. Jak co roku o tej samej porze podsumowujemy ubiegłoroczne dokonania żeglarskie. Przed nami szósta edycja Nagród Żeglarskich. Te  wyróżnienia przyznawane są żeglarzom z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego za wyjątkowe osiągniecie dokonane w roku poprzednim. Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecin są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji; uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim); kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

10 stycznia ruszył nabór kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina za rok 2021. Formularze będą przyjmowane do 15 lutego 2021. Zwycięzców poznamy 26 marca.

Nagrody zostaną wręczone w 9 kategoriach:

  • Nagroda Główna – Nagroda im. kapitana Ludomira Mączki;
  • Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka;
  • Żeglarz Roku;
  • Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
  • Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
  • Nagroda Kota Umbriagi;
  • Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego;
  • Wydarzenie Żeglarskie;
  • Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby.

Przypomnijmy, po tragicznej śmierci Aleksandra Doby, prezydent Piotr Krzystek zgłosił się do Kapituły konkursu z prośbą o upamiętnienie podróżnika. 26 lutego 2021 r. Kapituła konkursu Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina podjęła uchwałę w sprawie uhonorowania dokonań Aleksandra Doby i ustanowienia Nagrody Specjalnej jego imieniem.

Zgłoszenia prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem https://www.accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ druk zgłoszeniowy oraz wysłać go pocztą na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl Zgłoszenia do poszczególnych nagród trwają do 15 lutego. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski. Prócz tego kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień.

(Visited 108 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 27 stycznia, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij