Reklama

Autor 17:07 Żeglarstwo

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina: czas zgłaszać kandydatów

Po raz siódmy rozpoczęły się nabory kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Do przyznania jest dziewięć nagród. Kandydatów można zgłaszać do 15 lutego, a zwycięzców poznamy 25 marca.

Tekst i zdjęcia: Mat. Prasowe organizatora

Wyróżnienia przyznawane są żeglarzom, przede wszystkim, z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego za wyjątkowe osiągniecie dokonane w roku poprzednim. Są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim), kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

– Szczecin nie od dziś jest miastem żeglarzy i cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli przyznać nagrody, które co roku są formą docenienia ich najciekawszych dokonań – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. – Zapraszam do wskazywania osób, które, zdaniem mieszkańców, zasłużyły na tę nagrodę.

Nagrody zostaną wręczone w 9 kategoriach:

  • Nagroda Główna imienia kapitana Ludomira Mączki;
  • Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem Nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski);
  • Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);
  • Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
  • Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
  • Nagroda Kota Umbriagi;
  • Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego;
  • Wydarzenie Żeglarskie;
  • Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby.

Zgłoszenia prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem https://www.accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ druk zgłoszeniowy oraz wysłać go pocztą e-mail na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski. Kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień. Laureaci otrzymają rzeźbione statuetki, a ponadto zwycięzca Nagrody im. kapitana Ludomira Mączki otrzymuje 10.000 PLN netto ufundowane przez Gminę Miasto Szczecin.

(Visited 159 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 2 lutego, 2023

Partnerzy serwisu

Zamknij