Reklama

Autor 23:05 Polecane, Recenzje

Właśnie zdjąłem z półki…

… owoc kilku lat pracy Narodowego Muzeum Morskiego. „Dziewczyny na fali” to projekt, który zaczął się w 2019 roku konferencją z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet i jest kontynuowany w formie spotkań, wywiadów publikowanych na YouToub’ie, a teraz nawet w formie tej publikacji.

W książce zapisanych jest osiemnaście wywiadów z kobietami, które są lub były związane z morzem w najróżniejszy sposób. Traktują morze jako sport, jako rekreację, jako zawód, a zawsze jako pasję. Poznajemy nie tylko żeglarki, ale nurkujące archeolożki, instruktorki nurkowania czy podwodne ekstremalistki, bo jak inaczej opisać nurkowania z rekinami albo bicie rekordów głębokości? Oczywiście są też panie kapitan, panie pływające na statkach handlowych i wojskowych okrętach. Branża morska traktowana jest bardzo szeroko, więc nie zabrakło ani pani pracującej w porcie, ani oprowadzającej wycieczki po terenach byłej Stoczni Gdańskiej.

Starannie wydaną przez Narodowe Muzeum Morskie książkę czyta się znakomicie, do czego przyczynił się z pewnością, poza ciekawymi rozmówczyniami, także zespół prowadzący te wywiady. Przy niektórych aż trudno się oprzeć ważeniu, że chciało by się dowiedzieć więcej, a wywiad już się skończył.

„Dziewczyny na fali” – zbiór wywiadów z kobietami z morską pasją.
Narodowe Muzeum Morskie, 2024

(Visited 35 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 9 maja, 2024

Partnerzy serwisu

Zamknij