Reklama

Autor 13:23 Sport

Wyścig Sydney-Hobart 2020 odwołany!

Sydney Hobart 2020

Po raz pierwszy od 76 lat nie odbędzie się wyścig Sydney-Hobart. W sobotę organizatorzy poinformowali o odwołaniu tegorocznej edycji, po tym jak w Sydney odkryto ognisko koronawirusa.

Tekst Wojciech Barszczowski
zdjęcie Kurt Arrigo/mat. pras. Rolex

W piątek w Sydney potwierdzono 28 przypadków zakażenia wirusem Covid-19. Dzień później Tasmania, gdzie kończy się rywalizacja żeglarzy, ogłosiła, że każda osoba z rejonu Sydney, po przybyciu na wyspę będzie musiała poddać się dwutygodniowej kwarantannie. W tej sytuacji organizatorzy regat postanowili definitywnie odwołać imprezę.

Jesteśmy rozczarowani, szczególnie biorąc pod uwagę dotychczasowe działania, które poczyniliśmy w obliczu pandemii, żeby wyścig był bezpieczny. Byliśmy naprawdę dobrze przygotowani do startu, od którego dzieliło nas zaledwie sześć dni…

Noel Cornish, komandor Australijskiego Klubu Jachtowego (CYCA)

Jeszcze kilka tygodni temu organizatorzy planowali, że słynny żeglarski klasyk odbędzie się zgodnie z planem (start w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia), ale z liczbą uczestników ograniczoną do 100 jachtów oraz z mniejszą liczbą kibiców, którzy na żywo mieli oglądać zmagania.

Ubiegłoroczną edycję w czasie rzeczywistym wygrał australijski “Comanche”. Na 12. miejscu wyścig ukończył startujący pod polską banderą jacht “Maserati”. W klasyfikacji przeliczeniowej najlepszy był “Ichi Ban”.

PRZECZYTAJ TAKŻE Jacek Siwek o Sydney-Hobart 2020

(Visited 595 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 30 grudnia, 2020
Reklama

Partnerzy serwisu

Zamknij