Reklama

Autor 19:40 Testy i prezentacje

Jachty KARNIC. Następna odsłona

Poprzednio prezentowaliśmy modele SL 600 i SL 602. Dla niektórych użytkowników może to być nieco za mały jacht, dlatego dzisiaj przedstawiamy dwa nowe modele tej zacnej stoczni. Mowa o SL 652 i SL 702 Mk2. Poznajmy je nieco bliżej.

ADVERTORIAL Tekst: Piotr Dalecki
Zdjęcia: Mat. Firmy Go2Boat

SL 652, to już długość całkowita równa 715cm a moc silnika jaką można zastosować to nawet 225 KM. Naturalnie podobnie jak w całej gamie tych jachtów projektanci dbają o wyjątkowy design, na który składa się wiele elementów dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach. Antypoślizgowa podłoga w kokpicie, liczne schowki, półki, bakisty, wieszaczki, uchwyty na napoje czy kieszenie w kokpicie, z którego popłynie muzyka dzięki wpuszczonym głośnikom kokpitowym klasy morskiej, zabezpieczonym przed wpływem warunków atmosferycznych.  Na zewnątrz jachtu spędzamy większość czasu. To dlatego projektanci marki Karnic wprowadzili w kokpicie modułowe rozwiązania zmiany układu tylnych siedzisk, począwszy od wygodnych oparć a skończywszy na dużej, rozkładanej platformie do opalania. Wszystko to, uławia i umila użytkowanie jednostki zarówno na pokładzie jak i pod nim. Bardzo ważne dla twórców jest także bogate wyposażenie jachtu już w wersji podstawowej. Nie znaczy to jednak, że dla chętnych nie ma wyjątkowych, ponadstandardowych rozwiązań. Wręcz przeciwnie, jest ich pełna gama. Nie sposób nie wymienić choćby możliwości wyboru kolorów wnętrza, foteli obrotowych czy steru LP Weekender. Nasz jacht możemy wyposażyć dodatkowo w elektryczną lodówkę, morską toaletę ze zbiornikiem, dziobowy ster strumieniowy czy plandeki chroniące jacht oraz bimini.
Na pomoście kąpielowym i pokładzie rufowym, możemy sobie zażyczyć np. SeaDek Skupmy się jednak na wersji dostępnej bez dodatkowych opcji, która z całą pewnością i tak zadowoli nawet tych najbardziej wybrednych. Poniżej opisujemy kilka najważniejszych cech i elementów charakterystycznych dla SL 652 i SL 702 Mk2


Konstrukcja kadłuba jest całkowicie kompozytowa z wtryskiwanej pianki i odpornym na osmozę poszyciem winyloestrowym, a cały ten proces jest w pełni monitorowany.
Jacht wyposażony jest w pakiet bezpiecznych urządzeń elektrycznych z oświetleniem nawigacyjnym, klaksonem morskim i ręczną bądź automatyczną pompą zęzową. Wytrzymałe, nierdzewne, stylizowane knagi na dziobie i rufie oraz spawane relingi. Jacht posiada przejście przez rufę z opuszczanym włazem do komory silnika, co niezwykle ułatwia jego ewentualną konserwację. Wnętrze natomiast wita przestronną dwuosobowa kabiną wyposażoną w specjalne luki wentylacyjne, opcjonalny stolik, odosobnione miejsce na chemiczne WC oraz schowek pod podłogą i kieszenie na poduszki oparciowe. W standardzie znajdziemy także elektryczne przełączniki klasy morskiej, kompas, media/odbiornik, gniazda USB i 12V oraz sportową kierownicę dla sternika.


A gdyby jednak, pomimo tych wszystkich walorów okazało się, że potrzebujecie nieco więcej miejsca, to wersja SL 702 Mk2 o długości 780 cm na pewno spełni Wasze oczekiwania. To wersja Sundeck wyposażona m.in. w prysznic na pawęży ze słodką wodą i umywalką WC, komplet przełączników elektrycznych klasy morskiej, kompas, media/odbiornik, gniazda USB i 12V oraz kierownica Karnic Deluxe. Niezwykle ważną cechą konstrukcyjną SL 702 Mk2, jest zamykany przedział toaletowy z umywalką i świetlikiem wentylacyjnym. Nikomu chyba nie trzeba wyjaśniać jakie to ma znaczenie dla użytkowników. Wnętrze posiada również kabinę V-berth z otworami wentylacyjnymi, przeinaczoną dla dwóch dorosłych osób. Zabudowa wnętrza z prawdziwego orzecha włoskiego dopełnia elegancki design tej jednostki. Ważną cechą wspólną obydwu jachtów jest różnorodność wersji kokpitów jakie oferuje stocznia. Zarówno SL 652 jak i SL 702 Mk2 występują w czterech ich wersjach: Układ otwarty, równoległy, w kształcie litery L i litery U. Schematy układów oraz dane techniczne jednostek prezentujemy poniżej.

Wszelkich dodatkowych informacji udzieli firma Go2Boat

Wilkasy ul. Brzozowa 17, 11-500 Giżycko
e-mail: info@go2boat.eu, www.go2boat.eu
kom. +48 508 136 857

(Visited 386 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 12 czerwca, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij