Reklama
Reklama

Autor 13:56 Sport, Żeglarstwo

MINUTOR Energia Puchar Polski: klasa 505 zainaugurowała sezon

W weekend 21-22 maja rozegrano pierwsze regaty w ramach MINUTOR Energia Puchar Polski 505. Na zaproszenie organizatora – Yacht Klubu Stal Gdynia – na starcie stanęło 21 załóg z całej Polski. Podczas dwóch dni sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie, nie obyło się bez niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Tekst i zdjęcia mat. pras. organizatorów

Pierwszego dnia regat zawodnicy musieli zmierzyć się z bardzo niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Deszczowa aura i szkwały powyżej 30 węzłów sprawiły, że sędziowie, w trosce o bezpieczeństwo zawodników, ostatecznie zdecydowali się odwołać zmagania.

W sobotę warunki na wodzie były bardzo ciężkie, przez co nie udało się przeprowadzić żadnego wyścigu – mówi Paweł Choroba, prezes PSK 505. – Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni, że na akwenie pojawiło się ponad 20 załóg. Zarówno dla nas, jako organizatorów, jak i dla sędziów, liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo zawodników i ta kwestia zawsze pozostanie naszym priorytetem – dodaje.

Zdecydowanie lepsza aura była następnego dnia regat. Wiatr o prędkości do 20 węzłów stworzył dogodne warunki do ścigania. W efekcie udało się przeprowadzić cztery krótkie, ale bardzo wymagające wyścigi, których wyniki prezentują się następująco:

  1. Mateusz Jura i Bartek Chroł (PSK 505)
  2. Dariusz Konopczak i Paweł Henszke (Klub Sportowy Centrum Żeglarskie Szczecin)
  3. Jan Sibilski i Andrzej Borowiak (ŻLKS Kiekrz Poznań, ŻMKS Poznań)

Pełne wyniki regat:
https://www.upwind24.pl/regatta/regaty-otwarcia-sezonu-505-minutor-energia-puchar-polski-505-2022/results

Kalendarz MINUTOR Energia Puchar Polski:
11-12 czerwca – Puck
9-10 lipca – Gdańsk
2-4 września – Dziwnów

(Visited 159 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 15 czerwca, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij