Reklama

Autor 00:49 Żeglarstwo

Nominacje w konkursie Best of Boats 2021

Best of Boats Award to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na najlepsze łodzie motorowe. Tegoroczna 8. edycja wchodzi w fazę decydującą. Jury ogłosiło właśnie nominację dla jachtów, które powalczą o ostateczne laury w finale. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się na uroczystej gali 10 listopada, w wigilię otwarcia berlińskich targów BOOT & Fun 2021.

Tekst i zdjęcia mat. pras. BOB

Konkurs Best of Boats Award wystartował w 2014 roku. W jury konkursu zasiadają zawodowi dziennikarze z magazynów jachtowych z 15 krajów i 16 różnych redakcji. Wszystkich łączą dwie rzeczy: ich głębokie doświadczenie jako testerów łodzi i duże zainteresowanie praktycznymi potrzebami aktywnych żeglarzy. 

Nagroda Best of Boats koncentruje się na punkcie widzenia żeglarzy. Wszystkie kategorie są definiowane na podstawie rzeczywistych przypadków użycia i odpowiadają grupom docelowym, a nie długościom łodzi.

BEST OF BOATS AWARD 2021: I etap konkursu – nominacje

Po wykonaniu kilkuset testów, komisja konkursowa dokonała podsumowania i oceny poszczególnych konstrukcji zgłoszonych do konkursu. W kilku etapach dyskusji merytorycznej, członkowie międzynarodowego jury postanowili nominować następujące łodzie w poszczególnych kategoriach:

Kategoria Best for Beginners – Najlepszy dla Początkujących
Axopar 22 Spyder (FIN)
Bayliner M15 / Quicksilver 475 aXess (USA)
Jeanneau Merry Fisher 795 S2 (FRA)

Best for Fishing – Najlepszy dla Wędkarzy
Boston Whaler 280 Vantage (USA)
Silver Shark CCx (FIN)
Quicksilver 705 Pilothouse (USA)

Best for Family – Najlepszy dla Rodziny
Beneteau GT 36 (FRA)
Finnmaster T9 (FIN)
Marex 330 Scandinavia (NOR)

Best for Fun – Najlepszy do Zabawy
De Antonio 50 (ESP)
Saxdor 320 (FIN)
Tecnorib Pirelli 35 (ITA)
Waterdream 52 California (NED)
X-Yachts X-Power 33 (SWE)

Best for Travel – Najlepszy do Podróży
Absolute 60 Fly (ITA)
Prestige X70 (FRA)
Silent 60 (AUT)

W tegorocznej edycji zabrakło nominacji dla rodzimych marek jachtowych. Niemniej do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się wiele konstrukcji, które produkowane są w … polskich stoczniach. I nie ma w tym nic dziwnego. Nasz przemysł jachtowy jest leaderem w Europie w produkcji łodzi o długości do 11 m. Rocznie powstaje ich w Polsce ponad 22,5 tysiąca sztuk.

Pośród nominowanych jednostek aż sześć wytwarzanych jest w różnych stoczniach krajowych. Są to: Axopar 22 Spyder, Bayliner M15, Quicksilver 475 aXess, Jeanneau Merry Fisher 795 S2, Quicksilver 705 Pilot House i Saxdor 320.

(Visited 173 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 22 października, 2021
Reklama

Partnerzy serwisu

Zamknij