Reklama
Reklama

Autor 03:28 Nowości sprzętowe

Kabestany elektryczne Compact Motor – nad lub pod pokładem

Kabestany elektryczne Andersen Compact Motor umożliwiają stawianie i trymowanie żagli za naciśnięciem przycisku, dzięki czemu każdy członek załogi niezależnie od siły czy sprawności fizycznej może w prosty sposób trymować żagle i pracować regulacjami.

artykuł sponsorowany

Kabestan elektryczny Andersen Compact Motor wyróżnia się przede wszystkim dowolnością montażu silnika nad lub pod pokładem. Przekładnia silnika i sterownik są bowiem zintegrowane w jednej kompaktowej jednostce bez dodatkowej skrzynki sterowniczej. Uproszczona instalacja elektryczna wymaga jedynie podłączenia dodatniego i ujemnego przewodu zasilającego do zacisków silnika oraz podłączenia przycisku sterującego dodatkowym, dołączonym do zestawu kabelkiem.

Wydajna, zmienna prędkość

Model Andersen Compact Motor oparty jest na bezszczotkowym silniku prądu stałego, starannie dopasowanym do niskoprofilowej przekładni planetarnej, która wymaga mniej miejsca do instalacji i pobiera znacznie mniej prądu niż tradycyjne konfiguracje zestawu silnik – przekładnia. Elektryczne kabestany Compact Motor ™ działają pod napięciem 12 lub 24 V ze zmienną prędkością proporcjonalną do nacisku wywieranego na przycisk, zapewniając płynną i cichą pracę. Lekkie podebranie żagla lub regulacji nie wiąże się więc z uruchomieniem kabestanu z pełną szybkością.

Podświetlany „inteligentny” przycisk

Integralne wyposażenie nowych kabestanów elektrycznych stanowi przycisk ze zintegrowaną diodą LED, która świeci się, gdy system jest włączony. Przycisk zawiera odchylaną osłonę zabezpieczającą, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu kabestanu i jest wodoodporny zgodnie z normą IP67. Przycisk współdziała również ze sterownikiem wyświetlając kody stanu, które pomagają w rozwiązywaniu problemów w przypadku przeciążenia lub gdy ochrona systemu wymaga interwencji.

Wbudowana ochrona urządzenia zabezpiecza przed przeciążeniami, zarówno mechanicznymi – sterownik jest wstępnie ustawiony na zatrzymanie kabestanu w przypadku przekroczenia maksymalnego obciążenia – jak i termicznymi w przypadku przegrzania. Gdy obciążenie spadnie poniżej limitu lub gdy temperatura urządzenia wróci do normy, działanie kabestanu można wznowić..

Podobnie jak pozostałe kabestany ANDERSEN tak i elektryczny Compact Motor jest wyposażony w oryginalny, wykonany ze stali nierdzewnej samoknagujący bęben Power Rib. Knaga samozaciskowa na koronie bębna dopasowuje się do lin o różnej średnicy (w pewnym zakresie) a kształty bębna mają za zadanie zwiększyć siłę trzymania i wydłużyć żywotność liny.

(Visited 457 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 13 kwietnia, 2021
Reklama

Partnerzy serwisu

Zamknij