Reklama

Autor 21:57 Żeglarstwo

Plany zagospodarowania Basenu im. Mariusza Zaruskiego w Gdyni

O najnowszym projekcie miasta i Pomorskiego Związki Żeglarskiego (PoZŻ) na konferencji prasowej, w miejscu przyszłej inwestycji, opowiadali prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, i prezes PoZŻ, Bogusław Witkowski

Tekst i zdjęcia: Marek Zwierz

Zaplecze Basenu im. Mariusza Zaruskiego w Gdyni ma nowe plany zagospodarowania. W jego zachodniej części ma powstać nowoczesny kompleks budynków i hangarów w którym znajdą miejsce zarówno bosmanat mariny, jak i małe łódki regatowe takie jak Optimist,  ILCA, 49-er, 470 i inne mieczówki. Szczególnie ciekawa jest koncepcja nowego bosmanatu. Z jego górnego piętra, według założeń architektów, będzie można śledzić zmagania regatowe na przedpolu portu.
Dzięki tej budowie marina otworzy się w kierunku zachodnim na biegnącą tam spacerową Aleję Topolową i dalej na Park Rady Europy.

W nowych budynkach będzie miejsce, poza bosmanatem, na część administracyjną, sale szkoleniowe, hangary, pomieszczenia socjalne, a także, od strony Parku, informację turystyczną bądź gastronomię. To inwestycja skierowana przede wszystkim do najmłodszych żeglarzy, którzy w przyszłości będą mogli zasilić czy to kadry sportowe, czy szeroką rzeszę żeglarzy rekreacyjnych.

Koszt całości przedsięwzięcia szacowany jest na 30 mln PLN. Ma on być podzielony na trzy części, którymi równo podzielą się Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Żeglarski i Miasto Gdynia. Należy przy tej okazji podkreślić, że jest to zupełnie inna, niezależna inwestycja od planowanej przed laty przebudowy budynków po północnej stronie basenu, w których mieszczą się obecnie kluby „Gryf”, YKP, „Stal” i CWM. Tamte plany ciągle nie zostały zrealizowane, podobno z przyczyny zmian przepisów budowlanych. Terminy ewentualnej kontynuacji tej drugiej inwestycji nie są obecnie znane.

(Visited 133 times, 2 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 24 kwietnia, 2024

Partnerzy serwisu

Zamknij